Обіцянка політика
- Голова Київської міської організації Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
Іллєнко запевнив, що депутати-свободівці будуть голосувати «за» скасування депутатської та суддівської недоторканності
Джерело
Результат
29 грудня 2015 року Володимир Гройсман, в ході прес-конференції, заявив про необхідність розділення питання депутатської та суддівської недоторканності та зауважив, що відповідне питання буде ухвалено в 2016 році. Разом з тим, Володимир Гройсман вважає, що депутатська недоторканість має бути знята тільки в частині кримінальних злочинів нардепів.
16 січня 2015 року Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)" № 1776 від 16 січня 2015 року, визначивши його як невідкладний, що зобов’язує Верховну Раду розглянути цей документ позачергово. В червні 2015 року Венеціанська комісія надала висновок щодо запропонованих поправок до Конституції. Комісія дійшла висновку, що, з огляду на корумпованість судової системи та нестійкий демократичний лад в Україні, повноцінне скасування імунітету може становити загрозу для функціонування та незалежності парламенту. Отже, рекомендовано встановити інші процесуальні запобіжники, щоб не допустити втручання в роботу парламенту та сприяти боротьбі з корупцією.
Народні обранці підтримали внесення до порядку денного сесії і направлення для висновків до КСУ депутатського законопроекту №6773 про внесення змін до Конституції України в частині скасування недоторканності народних депутатів. Цей документ було заслухано та знято з розгляду 20 вересня 2018 року на користь президентського законопроекту № 7203. 12 липня 2019 року депутати провели останнє пленарне засідання 8 сесії ВРУ. До цього часу законопроекти стосовно позбавлення недоторканості не голосувались у стінах Парламенту. Обіцянка переноситься до архіву.