Обіцянка політика
Розенко зобов'язаний створити ефективну систему призначення та надання пільг
Джерело
Результат
З метою створення ефективної системи призначення та надання пільг, уряд протягом 2016-2018 років вдосконалював правила оформлення та надання субсидій.
Крім того, у 2018 році було запроваджено механізм надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах (постанова Кабінету міністрів України від 14 березня 2018 р. № 197).
14 березня 2018 року Кабмін затвердив Положення про єдиний державний реєстр отримувачів субсидій. Доступ до реєстру буде відкритий лише для Мінсоцполітики та місцевих органів соціального захисту населення для призначення субсидій. Того ж року реєстр запрацював. Він дає змогу ефективно контролювати кожну гривню, виділену з бюджету на допомогу населенню у сплаті комунальних послуг, підвищити адресність допомоги й покращити ефективність програми житлових субсидій.
27 грудня 2018 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати. Монетизація відбуватиметься у три етапи.
З 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій взяли ті сім’ї, які звернулися за допомогою вперше. Субсидія від держави надходить на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховується за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформує SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.
Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачує частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачують другу частину рахунку. Для пенсіонерів реальна монетизація почалася 4 березня, а для інших категорій населення – з 12 березня.
З 1 травня 2019 року монетизація торкнулася тих, хто отримує субсидію чи пільги вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.
Передбачено, що з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.
У червні 2019 року в Мінсоцполітики повідомили, що монетизація субсидій призвела до того, що українці стали справніше оплачувати комунальні послуги. Як наслідок – зменшення загальної заборгованості за ними.
Враховуючи те, що нова система призначення та надання пільг передбачає адресність та монетизацію, тому програмному зобов'язанню присвоєно статус «виконано».