Обіцянка політика
Бордюг пообіцяла сприяти децентралізації влади
Джерело
Результат
1 липня 2015 року Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради "Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" №2217а.
16 липня 2015 року Верховна Рада прийняла "Проект Постанови про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) і про його направлення до Конституційного Суду України" № 2217а/П. Злата Огнєвіч була відсутня при прийнятті вказаної постанови.
31 липня 2015 року Конституційний суд ухвалив позитивний висновок щодо президентського проекту змін до Конституції України в частині децентралізації. Текст висновку на засіданні зачитав суддя КС Василь Бринцев. Поправки передбачають передачу громадам значної частини повноважень і фінансових ресурсів.
31 серпня 2015 року під час позачергового засідання Верховна Рада України 265 голосами ухвалила Постанову "Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади" №2217а/П1.
Відповідно до Постанови, "Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" №2217а попередньо схвалено. Злата Огнєвіч проголосувала "Проти" вказаної постанови.
Народний депутат України, голова фракції “БПП-Солідарність” Юрій Луценко повідомив, що зміни до Конституції в частині децентралізації в другому читанні парламент розгляне у грудні.
1 вересня 2015 року лідер фракції “Радикальної партії” Олег Ляшко заявив про вихід фракції з парламентської коаліції та перехід в опозицію до чинного уряду країни. За його словами, мотивом для цього стало голосування за законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації в першому читанні, під час якого члени коаліції (БПП та НФ) об'єдналися з "Опозиційним блоком", а також "представниками олігархічних груп". Разом з цим Ляшко заявив, що вихід його фракції не означає розвал коаліції. Це підтвердив і народний депутат від Блоку Порошенка Ігор Кононенко. Він зазначив, що в коаліцію входили 302 нардепа, а після виходу фракції Радикальної партії залишився 281 голос у більшості. Кононенко висловив переконання, що цієї кількості депутатів буде достатньо для прийняття рішень Верховною Радою.