Обіцянка політика
- Член депутатської фракції "Європейська Солідарність"
- Народний депутат України
- Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки
Парубій запевнив, що питання створення міжнародного трибуналу для покарання винних в авіакатастрофі Boeing МН17 на Донбасі буде перенесено на розгляд Генеральної асамблеї ООН
Джерело
Результат
29 вересня 2015 року під час свого виступу на 70-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку Президент України Петро Порошенко нагадав громадськості про вето, яке було накладено Росією на проект резолюції про створення Міжнародного трибуналу для розслідування і притягнення до відповідальності винних у катастрофі пасажирського рейсу МН-17 "Малазійських авіаліній".
Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв, коментуючи виступ Порошенка, зазначив, що питання боротьби з тероризмом та проявами гібридної війни, про які згадував Президент України, включені до порядку денного для обговорення. Він повідомив, що робота Генасамблеї у цьому напрямку триватиме до вересня 2016 року.
Також 29 вересня 2015 року в рамках візиту до США Петро Порошенко провів зустріч з главами делегацій країн-учасниць Спільної групи з розслідування авіакатастрофи Boeing МН17. Сторони радились щодо розробки механізму нейтралізації вето, накладеного Росією. За словами міністра закордонних справ Австралії Джулі Бішоп, країни-учасниці готові звернутись до ООН з резолюцією, яка дасть змогу обійти вето, створити трибунал за участі Австралії, Нідерландів, Бельгії, Малайзії та України, а також санкціонувати судове переслідування на державному рівні.
28 вересня 2015 року експерти з розслідування причин падіння Boeing МН17 отримали від донецьких бойовиків 560 нових фрагментів літака. Презентація результатів міжнародного незалежного розслідування запланована на 13 жовтня.
5 жовтня 2015 року народний депутат України Андрій Парубій повідомив, що Генеральна асамблея ООН не приймала ніяких рішень, а була лише майданчиком для виступів. Також він зазначив, що відсутність цього питання у промові Президента Порошенка не означає зміни його позиції щодо створення трибуналу.
12 жовтня 2015 року посол Нідерландів в Москві Рон ван Дартел повідомив, що країни-учасниці міжнародної слідчої групи припинили зусилля по запровадженню трибуналу через резолюцію Радбезу ООН. Серед можливих альтернатив посол назвав передачу справи до Міжнародного кримінального суду або до суду однієї з країн, що задіяні у розслідуванні катастрофи.