Обіцянка політика
Мосійчук пообіцяв домогтися покарання винних в Іловайській трагедії
Джерело
Результат
29 вересня 2015 року директор департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Валентин Федичев заявив, що відомство розповість про події в Іловайську, Донецькому аеропорту та Дебальцевому після закінчення війни.
6 жовтня 2015 року народний депутат України, комбат батальйону «Донбас» Семен Семенченко повідомив про ініціативу «Самопомочі» відновити роботу ТСК з розслідування Іловайської операції.
15 липня 2016 року генпрокурор Юрій Луценко закликав депутатів Верховної Ради оформити документи на допуск до державної таємниці щодо подій під Іловайськом.
14 серпня 2017 року ГПУ передала матеріали щодо Іловайська до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі, де повинні вирішити питання про відкриття кримінального провадження.
Станом на 12 липня 2019 року у Мосійчіка немає жодного законопроекту , який би сприяв вирішенню цього питання, а також серед депутатських запитів немає жодного з приводу розслідування Іловайської трагедії.
Головним винуватцем трагедії під Іловайськом названі Збройні сили Росії. Учасник бойових дій під Іловайськом Олександр Дейнега заявив, що українське командування винне в загибелі своїх бійців так само, як і російська сторона. Сьогодні достеменно не відомо, чому був наказ взяти Іловайськ. Деталі військової операції досі засекречені. Насамперед варто наголосити, що досі, через 5 років після трагедії, нікого не покарано. Тодішній міністр оборони Валерій Гелетей покладає всю вину на Путіна, який не виконав обіцянки. Голова Генштабу ЗСУ Віктор Муженко не виключає, що у штурмі Іловайська у 2014 році могли бути зацікавлені деякі політики чи бізнесмени. Однак усе це лише заяви, винних так і не знайшли і не покарали. Враховуючи те, що Мосійчук припинив виконувати повноваження народного депутата, а винних так і не було покарано, обіцянка отримує статус "не виконано".