Обіцянка політика
- Народний депутат України
- Співголова депутатської групи "За майбутнє"
- Член Комітету з питань транспорту та інфраструктури
Бондар заявив, що сприятиме збільшенню заробітної плати лікарів до рівня стандартів Євросоюзу
Джерело
Результат
19 жовтня 2017 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект № 6327, що втілює першу ланку медичної реформи. Документ підтримали 240 народних депутатів. Законопроект у процесі доопрацювання до другого читання значно змінився. Зарплату лікаря прив'язали до середньої в Україні - законопроект передбачає, що зарплата лікарів становить щонайменше 250% від середньої зарплатні в Україні за липень минулого року. Цього року середня зарплатня склала 7 360 грн, тож зарплати лікарів наступного року мають скласти від 18 400 грн.
Бондар був відсутній на голосуванні за законопроект № 6327.
Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України в автономізованих медичних закладах, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, діє гнучкий підхід до формування зарплат. Розмір винагороди більше не прив'язаний до бюджетної сітки. Тепер керівники цих медзакладів можуть встановлювати рівень зарплатні залежно від кількості декларацій, які підписав лікар, або інших показників. Рішення щодо зарплатної політики в кожному конкретному медичному закладі ухвалює колектив, тому підхід до оплати праці та момент початку підвищення відрізняється в кожному закладі", - наголошується в повідомленні.
Згідно інформації від 26 листопада 2018 року слід відзначити, що мінімальні зарплати у медсестер в Естонії – 900 євро, у лікарів – 1600 євро. А середня зарплата в галузі становить близько 2500 євро.
- Середня зарплата медиків у Польщі – 1,7 тис. євро. Затребувані вузькі фахівці, наприклад, анестезіологи, можуть розраховувати на 5-8 тис. євро, стоматологи – 3,5-4 тис. євро.
- Середня зарплата лікаря в Латвії у 2018 році становить 1,5 тис. євро. У наступному році уряд обіцяє 1,8 тис. євро. Помічник медика отримує близько 1 тис. євро. При цьому середня зарплата по країні – 985 євро.
Угорщина, Чехія, Румунія, Болгарія, Польща - там лікарі за місяць отримують від 1000 $ до 2500 $ в залежності від спеціалізації лікаря.
26 січня 2019 року очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун в інтерв'ю для «Радіо Свобода» повідомила, що середня зарплата сімейних лікарів в Україні у 2019 році складе від 15 до 25 тисяч гривень.
Супрун пояснила, що зростання платні пов'язано з впровадженнями нових правил оплати, коли людина обирає свого сімейного лікаря сама.
Загалом, за її оцінкою, заробітна платня після впровадження реформи зросла у 2-3 рази. «На рівні сімейних лікарів первинної ланки — (зарплата сягає, ред.) від 15-ти до 25-ти тисяч. Це в залежності від кількості пацієнтів і в якому місці, і чи це є педіатр, чи це є сімейний лікар, чи терапевт», — сказала Супрун.
22 березня 2019 року внаслідок реформування системи охорони здоров’я, зокрема зміни принципу фінансування, заробітна плата лікарів та медичних працівників зросла в 4-4,5 раза. Про це на прес-конференції в Миргороді заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.
Також слід зазначити, що Віктор Бондар не ініціював законодавчих ініціатив щодо підвиження заробітних плат, а також був відсутній під час ухвалення медичної реформи: проекту Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327) - у другому читанні та в цілому.
Тому, дана обіцянка отримує статус "не виконано".