Обіцянка політика
- Голова Тернопільської обласної ради
Головко пообіцяв запровадити прогресивну шкалу оподаткування
Джерело
Результат
Станом на завершення повноважень ради восьмого скликання запровадили прогресивну шкалу оподаткування не вдалось, а серед законопроектів, які цьому сприяють, депутат підтримав тільки один.
Протягом 2 перших років роботи Верховна Рада VIII скликання ухвалила низку законопроектів, які вносять зміни до податкової системи країни.
Так, 28 грудня 2014 року було ухвалено проект закону №1578 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)», а 29 грудня — проект закону №1573 «Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці». 2 березня наступного року — проект закону №1863 «Про внесення змін до розділу VIІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)». 22 травня 2015 року — №2931 проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами за борговими зобов'язаннями. Народний депутат Михайло Головко підтримав лише один законопроект - №1863.
24 грудня 2015 року Верховна Рада прийняла "Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" №3688.
Згідно із оприлюдненим на сайті Верховної Ради текстом законопроекту і пропозиціями, озвученими головою Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною, в Податковому Кодексі очікуються такі зміни: ставка податку на доходи фізичних осіб - 18% (замість нинішніх 15% і 20%), на дивіденди - 5%; єдина ставка соціального внеску - 22% при скасуванні 3,6% ЄСВ, що утримується із зарплати працівника; спеціальний режим оподаткування для аграріїв виглядатиме так: для рослинництва - 15% від ПДВ залишити виробнику на спецрахунку, 85% ПДВ - до бюджету, для інших сільгоспвиробників - свинарства, птахівництва – 50% на 50%, для скотарства – 80% від ПДВ залишатиметься підприємствам, 20% - до бюджету; податок на нерухоме майно збільшується з 2% до 3% від розміру мінімальної зарплати, а також запроваджується додатковий податок у розмірі 25 тисяч гривень для квартир, площа яких перевищує 300 кв.м, та будинків у понад 500 кв.м, з авто вартістю понад 750 мінімальних зарплат і не старші 5 років стягуватиметься податок у 25 тисяч гривень; акцизи на пиво підвищуються на 100%, алкоголь - на 50%, слабоалкогольні напої - на 300%, тютюн - на 40%, паливо - 13%; спрощена система оподаткування залишається без змін, крім того, що поріг доходів для платників третьої групи знижено з 20 до 5 млн грн; з 1 лютого відшкодування ПДВ здійснюватиметься за двома реєстрами, у першому з яких будуть підприємства, у яких понад 40% операцій є експортними, а у другому - усі решта платників податку; додатковий імпортний збір (5-10%, діяв у 2015 році) скасований.Народний депутат Михайло Головко не проголосував за прийняття даного законопроекту.
Прогреси́вне оподаткува́ння — система, при якій податкові ставки збільшуються у міру зростання доходу платника податків.
Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження прогресивної шкали оподаткування при сплаті податку на доходи фізичних осіб) від 19.02.2019 № 10066. Депутати пропонують ввести прогресивну шкалу оподаткування доходів фізосіб та уніфікувати ставки оподаткування дивідендів, інвестиційних доходів і решти доходів фізичних осіб. Ставка ПДФО залежатиме не від походження доходів, а від їх розмірів.
Чинні 18% мають замінити 9 ставок оподаткування, від 0% до 48%, які застосовуватимуться "кумулятивно", до суми перевищення певного порогу доходів (за місяць). Ініціаторами таких нововведень виступили нардепи: Ю.В. Левченко, М.Й. Головко, А.Ю. Іллєнко, О.І. Осуховський, О.О. Марченко. Згодом даний законопроект було відкликано.