Обіцянка політика
Гройсман зобов'язаний здійснити прозору приватизацію державних підприємств
Джерело
Результат
18 січня 2018 року Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект «Про приватизацію державного майна». У травні 2018 року уряд ухвалив перелік об’єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації у 2018 році. Однак у 2018 році зазначені державні підприємства не було приватизовано, і тому у січні 2019 року підприємства було внесено у перелік об’єктів великої приватизації державної власності 2019 року.
Станом на червень 2019 року відібрані інвестиційні радники на Одеський припортовий завод, вугільну компанію «Краснолиманська», завод «Електроважмаш», «Індар», Об’єднану гірничо-хімічну компанію, «Президент Готель» залишаються заблоковані рішеннями судів. Відповідно, інвестиційні радники не затверджені і розпочати практичну роботу з приватизації неможливо. Фонд держмайна звернувся до Президента України з проханням допомогти розблокувати процес великої приватизації, який вже рік заблокований судовими справами.
Відповідно до даних Мінфіну, за 5 місяців 2019 року надходження від приватизації становлять лише 216,8 млн грн, 1,3% від планового річного показника (за рахунок малої приватизації). У той же час, у звіті уряду за 2018 рік зазначалося, що з 2019 року планується повноцінно розпочати процес приватизації великих підприємств.
Враховуючи те, що приватизацію державних підприємств не проведено, тому програмному зобов'язанню незадовго до позачергових виборів ВРУ і відставки уряду присвоєно статус «не виконано».