Обіцянка політика
Гройсман зобов'язаний відновити ВПК, зокрема шляхом розміщення державного оборонного замовлення та реалізації програм міжнародного співробітництва
Джерело
Результат
Відповідно до інформації Державної служби експортного контролю, у 2016 році до Таїланду було експортовано 10 танків, понад 30 бронемашин, до ОАЕ понад 100 бронемашин, до Конго понад 20 танків, до Польщі 40 ракетно-пускових комплексів.
14 лютого 2017 року Кабінет міністрів України ухвалив державне оборонне замовлення на 2017-2019 роки. Зазначено, що державне оборонне замовлення на 2017-2019 роки передбачає фінансування закупівель озброєння та військової техніки (переважна частина), модернізацію наявних зразків озброєння, відновлення виробничих потужностей українських підприємств ОПК та роботи щодо створення нових зразків озброєння.
У 2017 році фінансування потреб державних замовників було збільшено порівняно з попереднім роком, частка витрат із загального фонду державного бюджету також зросла.
14 лютого 2018 року Кабінет міністрів України ухвалив основні показники державного оборонного замовлення України на 2018-2020 роки. В середньостроковій перспективі основні зусилля держави будуть спрямовані на забезпечення української армії сучасними зразками озброєння та військової техніки. У 2018 році фінансування державного оборонного замовлення здійснюватиметься в істотно більших обсягах.
Державне оборонне замовлення – це документ з обмеженим доступом, і в інтересах національної безпеки деталі його змісту не можуть бути оприлюднені.
Відповідно до інформації Державної служби експортного контролю, у 2017 році (дані щодо 2018 року станом на травень 2019 року відсутні) до Таїланду було експортовано 16 танків, до США 15 тисяч одиниць автоматичної зброї, до Узбекистану 2 тисячі одиниць автоматичної зброї.
Враховуючи те, що протягом останніх трьох років відбувалося відновлення національного ВПК шляхом розміщення державного оборонного замовлення та реалізації програм міжнародного співробітництва, програмному зобов'язанню присвоєно статус «виконано».