Обіцянка політика
- Міський голова Львова
- Голова партії "Самопоміч"
Садовий пообіцяв побудувати сміттєпереробний завод
Джерело
Результат
Станом на 23 квітня 2019 року львівський сміттєпереробний завод буде знаходитись на вулиці Пластовій в місті Львові. Львівська міськрада отримала висновок Мінекології про безпечність майбутнього комплексу. Проте проект відправили на доопрацювання через необхідність розташувати додаткові очисні споруди. Потім проект має пройти державну експертизу.
Враховуючи, що будівництво сміттєпереробного комплексу не було навіть розпочато - обіцянка набуває статусу невиконаної.
Нагадаємо про попередній хід подій:
27 квітня 2017 року мер Львова Андрій Садовий на сесії ЛМР повідомив, що до кінця 2018 року буде пройдено перший етап із будівництва сміттєпереробного заводу.
16 травня 2017 року Садовий запевнив, що будівництво сміттєпереробного заводу на Львівщині почнеться у 2017 році.
7 лютого 2018 року Андрій Садовий запевнив, що будівництво заводу розпочнеться в 2018 році, а будівництво займе 2 роки (відео 10:20-10:55).
19 квітня 2018 року на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради було прийнято рішення "Про погодження умов кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту поводження з твердими побутовими відходами у місті Львові". Кредит пропонується на 13 років із відсотковою ставкою 6%. За словами Андрія Садового: -"Сьогодні йде лише процес проектування. Закінчиться проектування, тоді буде етап експертизи – державної, екологічної. Будемо мати півроку часу, потім будуть громадські слухання. Ми маємо пройти складну процедуру, але треба рухатись. Бо якщо ми не візьмемо ці кошти, то візьме інше місто і ми їх не будемо мати". З початку 2018 року Львівське комунальне підприємство "Зелене місто" здійснило низку заходів, аби проект по будівництву сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій, 13. Опісля виділення земельної ділянки 19 лютого було оголошено тендер з розроблення проектної документації для будівництва механіко-біологічного комплексу, 2 березня було вперше оприлюднено детальний план проекту. 27 березня, відбулось підписання договору з переможцем тендеру —ТзОВ Інститут проектування "Комфортбуд" — та проведено зустрічі та презентації заводу мешканцям Кривчиць та Знесіння. Завод буде базуватися на механіко-біологічній переробці відходів, проект реалізують за найкращими європейськими стандартами, зокрема, екологічними стандартами. Роботи планують розпочати у другій половині 2018 року.
За словами Андрія Садового процес рекультивації полігону триватиме не менше 5-ти років, про це він заявив 29 травня 2018 року під час брифінгу (відео). 1 червня 2018 року у Києві підписали угоди про надання Львову 35 млн євро на реалізацію проекту поводження із твердими побутовими відходами. Як зазначив під час підписання міський голова Андрій Садовий, роботи із будівництва сміттєпереробного комплексу розпочнуть вже цього року (відео). Станом на травень 2018 року виконано весь запланований комплекс робіт щодо проведення рекультивації Грибовицького полігону твердих побутових відходів. Про це повідомив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак (відео).
Під сміттєпереробний завод, який міський голова та його підлеглі обіцяли почати будувати до кінця 2017 року, а згодом у 2018 році, досі не закладено й цеглини. Станом на грудень 2018 року оприлюднено шорт-лист компаній, які хочуть будувати завод. Коли розпочнеться і чи взагалі розпочнеться його будівництво на вул. Пластовій на території очисних споруд «Львівводоканалу», наразі не відомо. Адже, мешканців прилеглих мікрорайонів (Кривчиці та інших) досі ніхто не переконав у безпечності такого сусідства – вони категорично проти.
12 грудня 2018 року міська влада заявила, що за два роки у Львові має запрацювати завод із переробки відходів. Він буде першим в Україні, побудованим за європейським зразком. Завод, який збудують на вулиці Пластовій, 13, буде працювати за технологією механіко-біологічної переробки. Новий завод буде розрахований на потужність, яка забезпечить потреби міста — це 240 тисяч тонн відходів на рік при двозмінній роботі. Проект передбачає можливість модернізації у випадку збільшення навантаження. Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові можуть розпочати вже наступного року. Роботи мають тривати 24 місяці. Зараз триває етап отримання всіх дозвільних документів і процедур, щоб завершити розробку проекту і пройти державну комплексну будівельну експертизу.