Обіцянка політика
Гаврилюк обіцяє притягнути до відповідальності осіб, причетних до діяльності Крюківщинського сміттєзвалища
Джерело
Результат
Восени в інтерв'ю ІА «Слово і Діло» Михайло Гаврилюк повідомив, що разом з активістами із заявою про притягнення до відповідальності осіб, причетних до діяльності Крюківщинського сміттєзвалища, звернувся до Боярського відділення поліції, де йому було відмовлено внести вказану заяву до Єдиного реєстру досудових судових розслідувань. Враховуючи вищевказане, депутат звернувся до голови Національної поліції Хатії Деканоїдзе із запитом про надання роз'яснень діям поліцейських. Проте, відповіді у визначений законом строк не отримав, і був вимушений звернутися повторно. Крім того, в ході брифінгу, присвяченого проблемі діяльності Крюківщинського сміттєзвалища, депутат повідомив про направлені ним звернення прем'єр-міністру Володимиру Гройсману та генеральному прокурору Юрію Луценку щодо притягнення до відповідальності винних осіб. В результаті було вияснено, що Мінприроди спільно з Мінрегіоном, Держекоінспекцією, Держгеокадастром та Київською облдержадміністрацією доручено додатково опрацювати порушені питання. Пізніше стало відомо, що полігон побутових відходів між селами Тарасівка та Крюківщина Києво-Святошинського району згорів. За словами екс-глави Києво-Святошинської районної ради Олександра Тігового, підпал могло організувати керівництво райради, щоб приховати махінації з майном полігону. В квітні ми вирішили звернутися до начальника управління зв'язків з громадськістю та ЗМІ генеральної прокуратури України Андрія Демартино. За його словами, звернення Михайла Гаврилюка щодо законності діяльності полігону ТПВ в селі Тарасівка, та стану досудового розслідування у кримінальному провадженні було розглянуто та надано відповідь (жовтень 2016-го – слідчим відділом Києво-Святошинського відділу поліції ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування). Для встановлення подальшої долі вказаної справи ми звернулися до прокуратури Київської області – Києво-Святошинським відділом поліції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами порушення правил екологічної безпеки та охорони вод, забруднення земель і атмосферного повітря сміттєзвалища за ознаками кримінальних правопорушень. Відомості досудового розслідування відповідно до ст 222 КПК України можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора.
У відповідь на наш запит наприкінці листопада Михайло Гаврилюк повідомив, що досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває.
Станом на липень 2018 року стало відомо, що сміттєзвалищем володіє Києво-Святошинська райрада, а керує Києво-Святошинське ПО ЖКГ, тому юристи визначили їх відповідачами в об’єднаному судовому позові. Однак замість того, щоб дозволити суду розібратися в даній ситуації, місцева влада всіляко відтягує і зриває судові засідання під різними приводами. Полігон продовжує негативно впливати на навколишнє середовище, туди намагаються нишком завозити сміття.
Обіцянка в категорії "архівні обіцянки" доки не буде проведено комплексний та об'єктивний аналіз її виконання