Обіцянка політика
Медуниця обіцяє сприяти вступу України до НАТО
Джерело
Результат
У вересні 2015 року Рада національної безпеки і оборони України схвалила і запропонувала для затвердження Президенту проект нової редакції Воєнної доктрини. Воєнна доктрина України базується на Стратегії національної безпеки України та є базовим документом оборонного планування і основою для розроблення концепцій та державних програм реформування та розвитку Збройних Сил, інших військових формувань, озброєння та військової техніки, оборонно-промислового комплексу.
Цього ж дня президент України Петро Порошенко заявив, що головною метою запропонованого стратегічного документу є питання євроатлантичної інтеграції, необхідність приведення всієї оборонно-військової системи у відповідність зі стандартами НАТО. За його словами, завдання досягнення повної сумісності Збройних сил України з відповідними силами країн - членів НАТО має бути першочергово виконано до 2020 року.
Президент підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про нову редакцію Воєнної доктрини України».
Пізніше, міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що затвердив План виконання основних заходів щодо переходу Збройних Сил України на стандарти НАТО, який містить конкретні заходи з чіткими термінами їх виконання на період до 2020 року. За його словами, в ЗСУ вже впроваджено 115 стандартів НАТО, на основі яких розроблено 64 національні та військові керівні документи, а також розроблено перелік із 402 стандартів НАТО, які потребують першочергового впровадження.
Взимку 2016-го Верховна Рада прийняла проект закону «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні» №0082. Олег Медуниця підтримав вказаний законопроект.
На початку наступного року парламент ухвалив проект закону «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2017 році для участі у багатонаціональних навчаннях» №5636. Олег Медуниця підтримав вказаний законопроект.
Також було ухвалено проект постанови «Про Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо безпекових гарантій» №6111 – заклик укласти з Україною оборонну угоду і надати статус основного союзника поза НАТО. Олег Медуниця підтримав вказану постанову.
Влітку було ухвалено проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України)» №6470, у пріоритеті якого – вступ країни до НАТО. Олег Медуниця підтримав вказаний законопроект.
У червні 2018 року Верховна Рада ухвалила проект закону "Про національну безпеку України" №8068, який вводить цивільний контроль сектору безпеки і оборони. Цивільні високопоставлені особи (президент, парламент, уряд та інші), а також громадськість мають право контролювати сферу оборони, зокрема, на що спрямовуються гроші. Виняток – тільки проекти з грифом "державна таємниця". Згідно з документом, витрати на оборонний сектор становлять не менше 5% від запланованого обсягу ВВП, причому як мінімум 3% - на фінансування сил оборони. Передбачається, що сектор безпеки і оборони –система органів державної влади, яка в тому числі включає держоргани спеціального призначення з правоохоронними функціями.
За словами представника НФ Андрія Тетерука, закон про національну безпеку покликаний суттєво посилити безпековий сектор України та підготувати нашу країну до вступу в НАТО.
Депутат підтримав вказаний законопроект.
У вересні Верховна Рада включила до порядку денного дев'ятої сесії та направила до Конституційного Суду України законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) №9037. Депутат підтримав вказаний проект постанови.
7 лютого 2019 року Верховна Рада прийняла законопроект №9073. Депутат голосував "ЗА".
Обіцянка в категорії "архівні обіцянки" доки не буде проведено комплексний та об'єктивний аналіз її виконання