Обіцянка політика
- Народний депутат України
- Член Комітету з питань екологічної політики та природокористування
- Член депутатської фракції "Батьківщина"
Яценко запевнив, що підтримає введення в механізм голосування в парламенті через сенсорну кнопку
Джерело
Результат
Про боротьбу з кнопкодавством активно ведуть
мову протягом останніх кількох років. Для його зниження чи цілковитого подолання розглядають декілька варіантів: ухвалення закону, який передбачає покарання за кнопкодавство (законопроект №1895 ухвалено в першому читанні ще 2015 року); модернізацію системи голосування й використання сенсорної кнопки (хоча ще за спікерства Арсенія Яценюка 2008 року в уже обладнану систему "Рада ІІІ" вмонтували сенсорну кнопку, на що витратили з бюджету 461 тис. грн, однак так і не впровадили її); зміну принципу ухвалення рішень від більшості, присутньої в сесійній залі.
Застосування сенсорної кнопки наразі у підвішеному стані – існуючу систему голосування "Рада" повноцінно не запускають, а для обладнання іншої потрібно розробити нову проектно-кошторисну документацію та провести тендер.
Однак 12 жовтня 2018 року стало відомо, що Управління справами Верховної Ради оголосило тендер "Розробка проектно-кошторисної документації на об`єкт будівництва «Ремонт (реставраційний) зали пленарних засідань у будинку Верховної Ради України по вул. Грушевського, 5 в Печерському районі міста Києва (пам’ятка архітектури місцевого значення № 184) з заміною системи електронного голосування та інтегрованих із нею підсистем, з використанням ID-картки народного депутата України» на розробку проекту з ремонту сесійної зали, зокрема зміни системи голосування. Очікувана вартість модернізації - 5,7 млн гривень, повідомляє сайт ProZorro.
Зазначено, що переможцю потрібно буде до кінця року розробити проектно-кошторисну документацію на ремонт зали пленарних засідань. Зокрема, під час ремонту планують замінити систему електронного голосування.
Як зазначено в тендерній документації, це потрібно для поліпшення технічних властивостей такої системи, розширення її можливостей і якісного виконання своїх функцій народними депутатами України.
Визначена договором робота повинна була виконана до 31 грудня 2018 року.
Станом на березень 2019 року у ВРУ не було введено в дію механізм голосування в парламенті через сенсорну кнопку.
Дана обіцянка переноситься в категорію "архів".