Обіцянка політика
- Народний депутат України
- Член депутатської фракції "Європейська Солідарність"
- Член Комітету з питань бюджету
Гончаренко запевнив, що на жодну копійку платіж за газ не буде зростати
Джерело
Результат
У серпні у ЗМІ повідомили, що Голова Національної комісії (НКРЕКП), Дмитро Вовк достроково закрив засідання комісії через обурення та мітинг профспілок з питання введення абонплати за газ для населення.
Сам Вовк повідомив, що на засіданні комісії не розглядається зміна або коригування тарифів, а розглядається можливість публікації на сайті відомства проекту змін до методики розрахунку тарифів. Проте мітингувальники продовжили наполягати на негативних наслідків змін до абонплати, так і не надавши Вовку можливості висловитися. Після чого глава регулятора прийняла рішення про закриття засідання.
22 червня 2018 року Уряд повідомляє про продовження роботи над справедливою формулою ціни на газ і має намір забезпечити можливість оплати газу населенням через механізми регулювання самої ціни або адресної підтримки. Про це під час Години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. «Ми працюємо над тим, щоб знайти справедливу формулу, і щоб для українських громадян оплата за газ була можливою через механізми регулювання самої ціни або через механізми адресної підтримки. І це дуже складне питання», - сказав він. Гройсман нагадав, що ціна на газ для населення на поточний момент становить 7 тис. грн за тис. кубічних метрів, тоді як для промисловості ця ціна становить 10 тис. грн. «Для українських громадян я вже більше року тримаю ціну на газ на рівні 7 тис. грн, і я стримую ціну на газ», - сказав він.
19 жовтня 2018 року Кабінет міністрів України на екстреному засіданні ухвалив рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада – в рамках виконання взятих на себе Україною зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Під час візиту місії МВФ до Києва у вересні було досягнуто принципову домовленість про поступове зростання цін на газ.