Обіцянка політика
Гройсман заявив, що за один рік на всіх пунктах пропуску ДФС будуть встановлені сканери товарів
Джерело
Результат
Нагадаємо, ДФС 22 червня 2017 року було розпочато процедуру закупівлі двох скануючих систем. 4 липня було оголошено про початок процедури на придбання чотирьох систем. Однак однією з компаній-учасниць було оскаржено рішення тендерного комітету. На підставі цієї скарги Антимонопольний комітет у вересні відмінив процедуру закупівлі. Враховуючи це ДФС звернулася до суду з позовом про скасування рішення АМК, який врешті і визнав правоту Державної фіскальної служби.
ДФС 20 квітня 2018 року розпочала тендерні процедури із закупівлі 10 скануючих систем стаціонарного типу для оснащення пунктів пропуску. Кошти, передбачені на закупівлю цих 10 скануючих систем (1,3 мільярда гривень), ще минулого року були виділені українській митниці на технічне оснащення кордону за рахунок перевиконання показників із забезпечення надходжень митних платежів до бюджету.
Більше року прем'єр-міністр та урядова команда очікували проведення аукціону із закупівлі сканерів.
9 липня 2018 року за допомогою системи публічних закупівель «ProZorro» відбувся довгоочікуваний аукціон із закупівлі скануючих систем для митниці:
– у першому лоті з придбання 3 скануючих систем з очікуваною вартістю 390 мільйонів гривень перемогу отримала компанія «Arempa International Ltd FZC». Остаточна пропозиція по лоту склала 219 мільйонів гривень. До 14 грудня 2018 року сканери мають бути доставлені Сумській митниці ДФС (митний пост «Бачівськ», пункт пропуску «Бачівськ»), Харківській митниці ДФС (митний пост «Щербаківка», пункт пропуску «Гоптівка»), Чернігівській митниці ДФС (митний пост «Нові Яриловичі», пункт пропуску «Нові Яриловичі»);
– у другому лоті з придбання ще 3 систем перемогу отримала компанія «NUCTECH COMPANI LIMITED» з остаточною пропозицією 217,9 мільйона гривень. Очікувана вартість лоту складала 390 мільйонів гривень. До 14 грудня 2018 року сканери мають бути доставлені Закарпатській митниці ДФС (митний пост «Ужгород», пункт пропуску «Ужгород»; митний пост «Тиса», пункт пропуску «Чоп»), Чернівецькій митниці ДФС (митний пост «Вадул-Сірет», пункт пропуску «Порубне»);
– у третьому лоті з придбання 4 скануючих систем перемогу також отримала «NUCTECH COMPANI LIMITED». Очікувана вартість лоту становила 520 мільйонів гривень, остаточна пропозиція лоту склала 264,4 мільйона гривень. До 14 грудня 2018 року сканери мають бути доставлені Волинській митниці ДФС (митний пост «Ягодин», пункт пропуску «Ягодин»), Львівській митниці ДФС (митний пост «Рава-Руська», пункт пропуску «Рава-Руська»; митний пост «Краковець», пункт пропуску «Краківець»; митний пост «Мостиська», пункт пропуску «Шегині»).
ВИСНОВОК: тендерні процедури були затримані на рік, проте у липні 2018 року відбувся довгоочікуваний аукціон із закупівлі 10 скануючих систем для митниці. За результатами аукціону компанії переможці зобов'язані до 14 грудня 2018 року доставити сканери на українські обласні митниці ДФС. Враховуючи це та заявлені терміни, редакція присвоює обіцянці статус «не виконано».
Проте є в цьому і успіх, загальна економія коштів, призначених на закупівлю скануючих систем для оснащення пунктів пропуску на державному кордоні, становить 598,6 мільйона гривень.
Редакція АП «Слово і Діло» продовжує слідкувати і за доставленням та встановленням сканерів, відповідні обіцянки було зафіксовано на сайті порталу:
– 26 січня 2018 року в.о. голови ДФС Мирослав Продан заявляв, що планує протягом 2018 року забезпечити всі ключові пункти пропуску стаціонарними сканувальними системами;
– 10 травня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що на пунктах пропуску через митний кордон України встановлять обладнання для сканування товарів, тоді прем'єр не обмежив себе та ДФС термінами.
Станом на квітень 2019 року за інформацією ДПСУ та МЕРТ, на більшості прикордонних та митних пропусках відсутні сканери, що створює проблеми. Сканери планується запустити по всьому периметру західного кордону України.