Обіцянка політика
Гройсман зобов'язаний забезпечити розвиток професійно-технічної освіти
Джерело
Результат
Відповідно до звіту уряду за 2017 рік, урядом було затверджено рекомендації щодо розроблення освітніх стандартів професійно-технічної освіти на основі компетентнісного підходу; перелік робітничих професій для розроблення проектів стандартів та склад робочих груп (наказ МОН від 30 червня 2017 р. № 946). Затверджено 61 освітній стандарт професійно-технічної освіти на основі компетентнісного підходу, з них 32 – на базі професійних стандартів. Для 22 професій стандарти розроблені вперше (накази МОН від 13 листопада 2017 р. № 1465, від 22 грудня 2017 р. № 1651 та від 27 грудня 2017 р. № 1691). У 2017 році було впроваджено проекти державно-приватного партнерства у галузі професійно-технічної освіти. Підписано три меморандуми про співробітництво щодо підготовки кваліфікованих робітників для будівельної та швейної галузей. Створено шість сучасних навчально-практичних центрів на базі закладів професійно-технічної освіти із залученням інвестицій.
Відповідно до звіту уряду за 2018 рік, урядом було затверджено 17 стандартів професійно-технічної освіти, розроблених на основі компетентнісного підходу, що дасть змогу запровадити гнучкі освітні програми, які відповідають потребам ринку праці, та стати випускникам закладів професійно-технічної освіти більш мобільними на ринку праці. У 2018 році було покращено матеріально-технічну базу закладів професійно-технічної освіти за рахунок позабюджетних коштів, залучено роботодавців до навчально-виробничого процесу. Створено п’ять навчально-практичних центрів із залученням коштів соціальних партнерів, підписано 4 меморандуми про співробітництво між МОН та підприємствами.
На початку 2018 року було презентовано спільну програму Мінмолодьспорту, Центру «Розвиток соціальної корпоративної відповідальності» та компаній в чотирьох галузях з професійної орієнтації школярів «Карта професій». Також відбувалася реалізація програми «Український Пакт заради молоді − 2020» – ініціатива Мінмолодьспорту, Центру корпоративної соціальної відповідальності та Фонду Народонаселення ООН, яка об'єднує зусилля бізнесу, уряду та освітнього сектору, щоб створити 300 партнерських домовленостей між комерційними компаніями та навчальними закладами і забезпечити 10000 перших робочих місць та стажувань для молоді в Україні до 2020 року.
У червні 2019 року Міносвіти підписало міжвідомчий меморандум з профорієнтації молоді. Підписаний меморандум дає більше можливостей для використання профорієнтаційного тестування, яке наразі вже розроблено Державною службою зайнятості. Нагадаємо, що у жовтні 2018 року Державна служба зайнятості запустила платформу з професійної орієнтації та розвитку кар'єри, яка допомагає у виборі професії.
Враховуючи те, що уряд забезпечував розвиток професійно-технічної освіти, тому програмному зобов'язанню присвоєно статус «виконано».