Обіцянка політика
Ничипоренко пообіцяв ініціювати і підтримувати закони, спрямовані на підтримку та розвиток української культури
Джерело
Результат
23 березня ВРУ схвалила в другому читанні та в цілому Закон України «Про Український культурний фонд» (№ 5491).
Проект закону розроблений з метою сприяння розвитку культури та мистецтв України, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, а також широкого доступу громадян до національного культурного надбання та підтримка культурного розмаїття.
Валентин Ничипоренко був відсутній на голосуванні за законопроект № 5491.
23 травня Ничипоренко був відсутній в залі парламенту під час голосування за проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації № 5315, хоча і був зареєстрований за письмовою реєстрацією апарату ВРУ.
Ухвалений закон встановлює на українському телебаченні обов’язкові щотижневі квоти передач і фільмів українською мовою. Йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних і регіональних телеканалів, 60% - для місцевих, а також 75% державної мови для програм новин на ТБ.
Верховна Рада на засіданні в четвер, 25 квітня 2019 року 278 голосами прийняла законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної.
Відзначимо, парламент розглядав поправки до мовного закону чотири пленарні тижні. До розгляду законопроекту в другому читанні нардепи приступили 28 лютого.
Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови і ввести посаду уповноваженого із захисту державної мови.
За документом, знання державної мови - обов'язкова умова для отримання іноземцями паспорта громадянина України.
Також держава зобов'язана забезпечити громадянам можливості для оволодіння українською мовою.
Також передбачається застосування української мови в публічних сферах:
в освіті і науці;
в сфері культури, на телебаченні і радіомовленні, в друкованих засобах масової інформації, в книговиданні та книгорозповсюдження;
в сфері електронних інформаційних систем;
в сфері обслуговування споживачів;
в сфері спорту, телекомунікацій і поштового зв'язку, юридичних послуг, охорони здоров'я, транспорту;
При позначенні топонімів, в рекламі, при виготовленні вивісок і табличок;
в діяльності громадських об'єднань, політичних партій, суб'єктів господарювання приватної форми власності наданні інформації про їх товари і послуги. Нардеп підтримав даний законопроект.
Власне, сам депутат станом на апрель 2019 не ініціював тематичних законопроектів, спрямованих на підтримку і розвиток української культури.