Обіцянка політика
Река пообіцяв домагатись впровадження страхової медицини
Джерело
Результат
В квітні 2017 року Кабінет Міністрів схвалив пакет проектів законів щодо реформи охорони здоров'я, які дозволять змінити систему фінансування, таким чином, щоб вона була здатна надавати якісні медичні послуги. Мова йде про ухвалення чотирьох законопроектів: «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на первинну медичну допомогу»;
зміни до основ законодавства України про охорону здоров’я (зміни до ст.ст. 3, 8 та 35); «Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення». За словами заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, Україна може за три роки отримати сучасну систему фінансування охорони здоров'я.
В жовтні Верховна Рада ухвалила медичну реформу – в цілому законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», котрий втілює першу ланку реформування, а також за основу законопроекти №6604 щодо необхідних змін до держбюджету та №7117 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Коментуючи положення законопроектів, представник уряду Вадим Денисенко пояснив, що прийняті закони не передбачають одночасного запуску страхової медицини. Після вступу в силу медичної реформи медстраховка не буде обов'язковою. До обговорення цього питання народні депутати повернутися пізніше. З 1 січня 2018 року зміниться робота системи первинної медичної допомоги. Згідно прийнятих законопроектів, протягом наступного року українцям доведеться вибрати педіатра і терапевта, укладати з ними договори. Попри той факт, що відтепер медичні послуги формально надаватимуться на страховій основі, жодних додаткових відрахувань через це українці не робитимуть. Завдяки реформі буде створено Національну службу здоров’я України (НСЗУ), що фактично виконуватиме роль страховика. Гроші на покриття видатків надходитимуть до цієї фінансової організації з державного бюджету. Фактично ті податки, які сплачують громадяни України, і будуть своєрідними "страховими внесками", які підуть на їхнє медичне обслуговування.
Обіцянка в категорії "архівні обіцянки" доки не буде проведено комплексний та об'єктивний аналіз її виконання