Обіцянка політика
Гройсман зобов'язаний забезпечити доступність дошкільної освіти
Джерело
Результат
У травні 2016 року вступив в дію новий санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, яким передбачено умови, що сприятимуть створенню дитячих садків, в тому числі у житлових та нежитлових приміщеннях. Введення в дію нового санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів буде сприяти відкриттю нових дитячих садочків та дозволить вивести у правове поле ті з них, які зараз працюють нелегально.
У червні 2019 року набув чинності порядок організації інклюзії в ДНЗ. Відтепер діти з особливими освітніми потребами мають ще більше можливостей для соціалізації у суспільстві – почали діяти чіткі правила, за якими мають створюватися і працювати інклюзивні групи в дитсадках. Під цю зміну держава також передбачила фінансову підтримку. У бюджет 2019 року було вперше закладено кошти на інклюзивну освіту у дошкіллі – 37,2 млн гривень, які підуть на корекційно-розвиткові заняття та обладнання для дітей.
Однак, станом на червень 2019 року доступність дошкільної освіти не забезпечено, у містах України спостерігається наявність черг до дитячих садків. За словами мера Києва, черга в дитячі садки складає три тисячі дітей. Є черга в дитячі садки і в Вінниці. На початку 2019 року прем'єр-міністр України Гройсман повідомляв, що завдяки реформі децентралізації черга в дитячі садки в Україні скоротилася з понад 95 тисяч до 33 тисяч місць.
Враховуючи те, що доступність дошкільної освіти не забезпечено, в Україні є черги в дитячі садки, тому програмному зобов'язанню незадовго до позачергових виборів ВРУ і відставки уряду присвоєно статус «не виконано».