Обіцянка політика
Гройсман зобов'язаний реформувати фінансовий сектор
Джерело
Результат
З метою визначення механізмів реструктуризації фінансової заборгованості юридичних та фізичних осіб 14 червня 2016 року Рада прийняла в цілому закон про фінансову реструктуризацію.
З метою вдосконалення процедур банкрутства 18 жовтня 2018 року Рада ухвалила Кодекс з процедур банкрутства.
З метою запровадження нового корпоративного законодавства та запровадження механізму корпоративних угод було ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» (№ 2210 від 06.01.2018), Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів» (№ 1984-VIII від 23.03.2017).
З метою покращення ефективності нагляду у фінансовому секторі урядом було призначено незалежних членів та представників держави у наглядові ради трьох державних банків – АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк» та АТ КБ «Приватбанк». Також, Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку було вдосконалено «Положення про консолідований нагляд за діяльністю небанківських фінансових груп». З червня 2019 року почала функціонувати система фінансової звітності у форматі XBRL.
З метою лібералізації валютного регулювання Нацбанк затвердив і оприлюднив усі нормативно-правові акти, які є основою для нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої Законом України «Про валюту і валютні операції». Нова система складається з восьми основних постанов Правління Нацбанку, які замінили попередню базу з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання.
Враховуючи цю інформацію, програмному зобов'язанню присвоєно статус «виконано».