Обіцянка політика
Клімкін запевнив, що в Україні буде єдина церква
Джерело
Результат
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії церкві України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.
3 листопада у Стамбулі президентом України Петром Порошенком та Вселенським Патріархом Варфоломієм було підписано Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом у створенні незалежної православної церкви в Україні, зокрема вона, деталізує процес надання Томосу.
«Вселенський Патріарх надає Томос, визнаючи незалежність Української церкви, і вручає його обраному на Соборі Предстоятелю; Українська держава відповідно до Конституції і законів надає цим процесам сприяння», – йдеться у документі. Українські єпископи мають зібратись на Собор і обрати Предстоятеля, якому буде вручено Томос.
15 грудня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбувся Об’єднавчий собор зі створення Української православної церкви та обрання її предстоятеля. У його роботі взяли участь ієрархи трьох церковних юрисдикцій, УПЦ КП, УПЦ МП та УАПЦ, ієрархи Константинопольського патріархату Даниїл (Зелінський), Іларіон (Рудник) та митрополит Галльський Еммануїл. Кожен з українських єпископів привіз на собор ще одного священика та одного мирянина або ченця.
Об’єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви обрав її предстоятелем доктора наук з богослов'я, професора, патріаршого намісника, митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія.
16 грудня 2018 року у Михайлівському Золотоверхому соборі Києва розпочалася перша літургія предстоятеля помісної Православної церкви України митрополита Епіфанія.