Обіцянка політика
- Президент України
- Голова Ради національної безпеки і оборони України
Зеленський пообіцяв ставити питання перед гарантами за Будапештським меморандумом і партнерами з ЄС щодо підтримки України у прагненні завершити війну
Джерело
Результат
Як свідчить інформація листів МЗС України від грудня 2019 року та вересня 2020 року, відповідна проблематика порушується на постійній основі, як у рамках міжнародних організацій, під час міжнародних форумів, так і на двосторонньому рівні. Окрім того, як свідчить інформація листа Мін'юсту від березня 2021 року, Мін'юст здійснює захист інтересів України у Європейському суді з прав людини, з метою притягнення РФ до відповідальності.
Нагадаємо, що Будапештський меморандум підписували президенти України, РФ та США, прем'єр-міністр Великої Британії. В рамках перших двох років каденції президент Зеленський проводив робочі зустрічі з їхніми наступниками, В. Путіним, Д. Трампом та Б. Джонсоном відповідно, а також з низкою представників ЄС, в ході яких обговорювалася відповідна проблематика та укладалися певні домовленості – наприклад, в ході зустрічі лідерів «N4». Також, вже на початку 2021 року Україною було ініційовано створення Міжнародної кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму та запрошено низку світових лідерів. Підтримали створення платформи і країни «G7», на відміну від РФ.
Враховуючи те, що питання щодо підтримки України у прагненні завершити війну постійно перебуває на порядку денному у міжнародних відносинах України з гарантами за Будапештським меморандумом і партнерами з ЄС, обіцянці присвоєно статус «виконано».