Обіцянка політика
- Президент України
- Голова Ради національної безпеки і оборони України
Зеленський пообіцяв, що найближчим часом в зоні відчуження ЧАЕС буде ліквідовано корупцію та створено «зелений коридор» для туристів і науковців
Джерело
Результат
10 липня 2019 року президент Зеленський з метою стимулювання відродження територій поблизу ЧАЕС, підтримки природоохоронної діяльності, створення умов для використання їх туристичного потенціалу, підписав Указ «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідно до якого Кабміну у тримісячний строк було доручено вжити низку заходів.
З метою перевірки виконання доручень редакція аналітичного порталу «Слово і Діло» направила запит до Кабміну, який переслав його до ДАЗВ.
Відповідно до листа ДАЗВ від 17 грудня та додатку до нього (див. джерело №4, сканкопія), по більшості заходів відмічено їхнє виконання – «забезпечено виконання завдання». Щодо решти заходів, передбачених третім пунктом Указу від 10.07.19 «підготувати та внести на розгляд ВРУ законопроекти», стан справ інший:
а) законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо перегляду правового режиму зон радіоактивно забруднених територій» – Мінекоенерго 20.11.2019 повернуло на доопрацювання, яке на даний час здійснюється;
б) законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення» – погоджено ЦОВВ, ДАЗВ звернулось до Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування з проханням до народних депутатів виступити суб'єктами права законодавчої ініціативи до зазначеного законопроєкту. Станом на 10.01.20 такий законопроєкт не зареєстровано;
в) законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей функціонування та розвитку Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника» – ДАЗВ звернулось до Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування з проханням до народних депутатів виступити суб'єктами права законодавчої ініціативи до зазначеного законопроєкту. Мінекоенерго 20.11.2019 повернуло на доопрацювання, яке на даний час здійснюється. Станом на 10.01.20 такий законопроєкт не зареєстровано;
г) законопроєкт «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій» – ДАЗВ звернулось до Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування з проханням до народних депутатів виступити суб'єктами права законодавчої ініціативи до зазначеного законопроєкту. Станом на 10.01.20 такий законопроєкт не зареєстровано.
Також, на виконання четвертого пункту Указу, 09.10.19 в Мінекоенерго було направлено проєкт рішення уряду щодо схвалення Стратегії розвитку територій в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення. Станом на 10.01.20 таке рішення не ухвалене.
Враховуючи те, що протягом шести місяців (з 10.07.19 до 10.01.2020) низку законопроєктів, які були розроблені ДАЗВ на виконання Указу президента, не зареєстровано/не ухвалено, обіцянці незадовго до закінчення другої сесії IX скликання присвоєно статус «не виконано».