Обіцянка політика
- Народний депутат України
- Член депутатської групи "За майбутнє"
- Заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
Гузь у передвиборчій програмі пообіцяв підтримувати законопроекти спрямовані на ефективну реформу судової системи
Джерело
Результат
За даними сайту "Опора", депутат Ігор Гузь переважно голосує за реформу судової системи, що є посереднім показником. Зокрема ряд важливих законодавчих ініціатив:
1) №1025 "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду) за основу та в цілому.
2) №3299 про внесення змін до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" у зв’язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" за основу та в цілому.
3) №5068 про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя утримався у першому читанні та був відсутній під час голосування у другому, однак був зареєстрований у ВРУ та брав участь в інших голосуваннях.
Документ передбачає перевірку на доброчесність членів ВРП, а також змінює порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Також законопроєкт пропонує вирішальну роль міжнародних експертів у відборі членів ВРП.
4) №3711-д про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), який перезапускає Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС). Голосував "за".
ВККС – головний орган, який займається добором й оцінюванням суддів і рекомендує їх до призначення на посаду. Відбір до ВККС буде проходити у два етапи.
На першому етапі – членів ВККС відбиратиме Конкурсна комісія з питань доброчесності, яка буде складатися з шести членів: трьох чинних (або у відставці) суддів та трьох незалежних міжнародних експертів. Зокрема, депутати підтримали поправку №453 депутатки від “Слуги народу” Анастасії Радіної, яка передбачає, що рішення конкурсної комісії ухвалюються більшістю голосів за умови, що щонайменше двоє незалежних експертів, номінованих міжнародними партнерами, підтримали таке рішення; в разі неможливості прийняти рішення більшістю голосів прийнятим вважається рішення, яке підтримали щонайменше двоє незалежних експертів.
На другому етапі - після того, як конкурсна комісія затвердить перелік гідних кандидатів, остаточний склад ВККС з 16 членів призначить Вища рада правосуддя (ВРП) з-поміж запропонованих. Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови призначення до її складу щонайменше 11 членів.
Обіцянка залишається в процесі виконання.