Обіцянка політика
- Народний депутат України
- Член депутатської групи "ДОВІРА"
- Член Комітету з питань економічного розвитку
Приходько у передвиборчій програмі пообіцяв підтримати впровадження ринку землі, за умови заборони її продажу іноземним компаніям
Джерело
Результат
13 листопада 2019 року відбулося голосування Верховної Ради України за проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10) - за основу. Згідно з даним законопроектом визначається суб’єктний склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення серед яких можуть бути також іноземні громадяни і особи без громадянства. Народний депутат Приходько підтримав даний законопроект, обіцянка залишається в процесі.
14 листопада 2019 року ВРУ прийняла у першому читанні проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин (№2194) та про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони. Приходько їх підтримував. Дані закони скасовують розділ земельного кодексу за яким землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам та скасує й таке поняття як «особливо цінні землі», а саме землі природних заповідників, архітектурного, рекреаційного та сільськогосподарського призначення та дає можливість проводити операції через електронні торги без заборони продажу іноземним громадянам.
31 березня 2020 року на позачерговому засіданні Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10).
Даний законопроект передбачає наступні положення:
1) До 1 січня 2024 року купувати землю зможуть тільки фізичні особи-громадяни України.
2) Допуск іноземців до купівлі землі на території України буде можливе лише після прийняття відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі.
3) Землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності продаватися не будуть.
4) Концентрація землі в одні руки в перші два роки після запуску земельної реформи обмежена площею 100 га.
5) З 1 січня 2024 року купувати землю дозволять українським юридичним особам в концентрації не більше 10 тис. га.
6) Розрахунок за покупку ділянок буде проходити тільки в безготівковій формі.
7) Банки можуть бути власниками земельних ділянок у межах стягнення застави. Такі ділянки повинні бути відчужені на торгах протягом 2-х років.
8) Юридичним особам, учасниками яких є громадяни держави-агресора, фізичним особам, щодо яких застосовані санкції, забороняється купувати землю навіть за умови проведення референдуму.
9) Іноземним громадянам забороняється купівля земельних ділянок у 50-км зоні від державного кордону України, незалежно від рішення референдуму.
10) Ціна продажу ділянок сільськогосподарського призначення не може бути нижчою від їх нормативної грошової оцінки. Дана норма буде діяти до 1 січня 2030 року.
В законопроекті на даний момент не передбачено можливість продавати землю іноземцям, проте передбачено можливість проведення референдуму, який може надати такий дозвіл. Нардеп не зможе вплинути на результат референдуму, оскільки законопроект допускає можливість продажу землі іноземцям після проведення референдуму, а депутат проголосував за нього обіцянка отримує статус "не виконано".