Обіцянка політика
- Народний депутат України
- Член депутатської фракції "Слуга народу"
- Заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва
Бардіна пообіцяла відстоювати права жінок в Україні
Джерело
Результат
У новому Виборчому кодексі (реєстраційний номер 0978) були прописані гендерні квоти на рівні 40%: в кожній п'ятірці виборчого списку повинні бути як чоловіки, так і жінки. Марина Бардіна проголосувала "за" цей законопроєкт.
7 березня 2020 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт № 3193 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних прав та можливостей громадян із представництва у наглядових радах та органах правління державних унітарних підприємств, господарських товариств та державних банків", який передбачає 40% квоту для жінок в наглядових радах державних компаній і банків. Марина Бардіна є ініціатором цього законопроєкту.
4 травня 2020 року Марина Бардіна стала одним з ініціаторів законопроєкту № 3427 "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі".
Документ пропонує:
– визначити поняття "дискримінаційна реклама" й "дискримінаційна за статевою ознакою реклама";
– заборонити використання в рекламі дискримінаційних тверджень і зображень;
– збільшити розмір штрафів за порушення у сфері реклами, особливо в разі повторного порушення й ненадання або несвоєчасного надання інформації уповноваженим органам;
– ввести публічне спростування дискримінаційної реклами.
2 лютого 2021 року у Верховній Раді було зареєстровано альтернативний законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії дискримінації та дотримання норм етики народними депутатами України № 5005, ініціатором якого є народний депутат Марина Бардіна.
У альтернативному законопроєкті передбачено:
1) визначення сексизму, яке відповідає термінології українського законодавства;
2) до повноважень Уповноваженого з прав людини відносимо розгляд скарг на сексизм та моніторинг і оцінку заходів з ліквідації сексизму в публічному та приватному житті;
3) у КУпАП замість додавання терміну "сексизм" пропонуємо уточнити склад правопорушення «насильство за ознакою статі», щоб воно охоплювало прояви сексизму.
10 лютого 2021 року Марина Бардіна повідомила про те, що Комітет з гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту підтримати законопроєкт про сексизм в рекламі № 3427.