Обіцянка політика
- Міністр фінансів України
Марченко у програмі уряду обіцяє запровадити «нульову декларацію» доходів та статків
Джерело
Результат
25 лютого 2021 року президент Зеленський зареєстрував у Раді пакет законопроєктів про податкову амністію (про одноразову «нульову декларацію» для бізнесу) – №№ 5153-5156. Згодом вони були ухвалені Радою та в червні-липні підписані президентом (№№ 1539-ІХ, 1524-IX, 1542-IX). № 5154, який пояснюється «технічним», підготовлено для остаточного невідкладного ухвалення.
Закон № 1539-ІХ: створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку України додаткових ресурсів; визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Громадяни України матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.
Враховуючи такі роз'яснення щодо запровадження одноразової «нульової декларації», обіцянці присвоєно статус «виконано».