Обіцянка політика
- Народний депутат України
- Член депутатської фракції "Слуга народу"
- Заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
Качура заявив, що не дозволить закрити санаторні школи-інтернати
Джерело
Результат
Обіцянка отримує статус "виконано", оскільки Олександр Качура є співавтором та підтримав ухвалення законопроекту, який не дозволить просто закривати санаторні школи-інтернати. Закон передбачає їх реорганізацію та ліквідацію з 2022 року після узгодження рішення засновника (обласної ради) з Міністерством освіти і науки України, що дасть змогу для їх подальшого функціонування.
13 квітня 2021 року Верховна Рада відстрочила до 1 липня 2022 року реорганізацію і ліквідацію санаторних шкіл-інтернатів. Ухвалення законопроекту №5138-1 "Про внесення змін до п.3 розділу Х" Перехідні та прикінцеві положення "закону України" Про загальну середню освіту" щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі і захисту прав учасників навчально-виховного процесу" в цілому підтримали 276 народних депутатів. Олександр Качура є співавтором законопроекту та голосував "за" його ухвалення.
Згідно із законопроектом, реорганізація та ліквідація спеціальних закладів загальної середньої освіти допускається тільки після узгодження проекту відповідного рішення засновника Міністерством освіти і науки України. Автори пропонують викласти підпункт 8 пункту 3 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" закону "Про повну загальну середню освіту" в новій редакції, де встановлюється зобов'язання для засновників санаторних шкіл (санаторних шкіл-інтернатів) до 1 липня 2022 після узгодження проекту відповідного рішення змінити тип таких закладів на один з типів установ загальної середньої освіти, які передбачені законом, або припинити такі навчальні заклади шляхом їх реорганізації або ліквідації.
Санаторна школа – це заклад загальної середньої освіти з відповідним профілем, який забезпечує здобуття загальної середньої освіти та відновлення і зміцнення здоров’я учнів (вихованців), які потребують тривалого лікування, а також надання їм медичної допомоги. За інформацією вказаною у пояснювальній записці до законопроекту у 2020/2021 навчальному році в системі освіти функціонують 65 санаторних шкіл з пансіонами (інтернатами) у структурі, у яких навчається 14548 учнів. У порівнянні з 2020 роком кількість закладів зменшилася на 1 школу та 1178 учнів. За оперативною інформацією органів управління освітою державних обласних адміністрацій станом на 25.02.2021 у 8 областях із 21 області, у яких діють санаторні школи, прийняті рішення обласних рад щодо трансформації 18 санаторних шкіл на ліцеї та гімназії, які почнуть функціонувати у новому статусі з 1 липня 2021 року. Рішення по трансформації 19 закладів знаходяться на стадії підготовки, по 28 закладам рішення ще не прийнято.
23 червня 2020 року народні депутати підтримали законопроект №3719, який дозволяє зберегти санаторні школи-інтернати та продовжити набір дітей да таких закладів на один рік. Передбачається, що протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом засновники санаторних шкіл (санаторних шкіл-інтернатів) повинні змінити тип таких навчальних закладів на один з типів установ загальної середньої освіти, які передбачені цим Законом, або припинити такі навчальні заклади шляхом їх реорганізації або ліквідації. Олександр Качура підтримав це рішення.