Обіцянка політика
- Прем'єр-міністр України
Шмигаль у програмі уряду обіцяє залучити міжнародні компанії до інвестування у підприємства ОПК
Джерело
Результат
В рамках перших двох років каденції уряд сприяв поглибленню міждержавної співпраці в галузі оборонно-промислового комплексу, розвитку експортного потенціалу продукції національного виробника, а також залученню міжнародних партнерів до інвестування у підприємства оборонно-промислового комплексу України. Наприклад, наприкінці жовтня 2021 року уряд схвалив кредитну програму Британії на підтримку ВМС України. За кредитною угодою передбачається реалізація меморандуму, підписаного в жовтні 2020 року між Україною та Великою Британією про посилення співпраці у військовій та військово-технічних сферах. Документ передбачає співпрацю в оборонній галузі. Важливим є залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів. За кредитні гроші планують побудувати 8 катерів (ракетні катери) для українського флоту. Два на підприємствах Об’єднаного Королівства, решту – в Україні.
Крім того, фахівці дослідили діяльність підприємств оборонно-промислового комплексу та визначили, які державні та приватні компанії зайняли лідируючі позиції за виручкою та часткою експорту у 2020 році. У топ-10 компаній українського ОПК за виручкою у 2020-му році входять дев’ять компаній державної форми власності. Беззаперечним лідером галузі (і недержавним підприємством) є ПАТ Мотор Січ з виручкою у 11,4 млрд грн. На другому місці – ДП Антонов (7,5 млрд грн), на третій позиції – ДП ДККБ Луч (3,8 млрд грн).
У вересні 2021 року у межах робочого візиту президента України до США було підписано низку важливих документів, зокрема Меморандум про взаєморозуміння між урядами України та США щодо комерційного співробітництва. «Укроборонпром» співпрацюватиме з компанією Harris Global Communications Inc. (входить до групи компаній L3Harris Technologies), яка є одним зі світових лідерів у галузі оборонних технологій. Підписана угода передбачає реалізацію спільних проектів, зокрема інвестицій (!), та кооперацію у виробництві продукції повітряних, наземних і морських систем.
Враховуючи такі досягнення, обіцянці вирішено присвоїти статус «виконано».