Обіцянка політика
- Прем'єр-міністр України
Шмигаль запевнив, що у 2021 році бюджет програми будівництва доріг складатиме 150 мільярдів гривень
Джерело
Результат
Розуміючи, що програма «Велике будівництво» включає не тільки дороги, але й школи, дитсадки та інші об'єкти, можна було б стверджувати, що прем'єр говорить про фінансування всієї програми, а не лише дорожньої сфери: «Відповідно, програма «Велике будівництво» – це не тільки про якісну інфраструктуру для людей, це також про додаткові стимули для економіки. Тому наступного року програма будівництва доріг отримає рекордні 150 млрд грн», – але міністр Марченко переконав, що мова йде саме про дороги, – «Загальні видатки на дорожнє господарство мають досягти 150 мільярдів гривень», – заявляв він у вересні 2020 року.
У державному бюджеті видатки на дорожнє господарство не позначаються єдиною бюджетною програмою, але вже у презентації Мінфіну від 28 грудня 2020 року було повідомлено, що на розвиток дорожньої інфраструктури передбачено 81,3 мільярда гривень.
Решту коштів, а це близько 70 мільярдів гривень, логічно було б очікувати від запозичень під державні гарантії. Але в презентації вказано, що від запозичень під державні гарантії передбачено отримати 10 мільярдів гривень (!). Таким чином обіцянці присвоєно статус «не виконано».
_________________________________________________________________________________
Що ще важливо. Стаття 6 закону про держбюджет на 2021 рік передбачає, що у 2021 році держгарантії можуть надаватися на 88,6 мільярда гривень. Але існують обмеження та інші сфери для яких теж потрібні держгарантії, тому практично буде неможливо, без змін до кошторису, залучити під держгарантії близько 70 мільярдів гривень саме на дороги (46% від 150 мільярдів).
На початку березня 2021 року у Мінфінансів повідомили, що на розвиток дорожнього господарства передбачено – понад 81 млрд грн (з урахуванням запозичень під державні гарантії). Окрім того, у 2021 році запланована для будівельно-ремонтних робіт протяжність доріг залишається в межах все тих же 6 тисяч кілометрів доріг, як і в 2020 році, +/- 500 кілометрів, що теж може свідчити про відсутність обіцяного фінансування.