Обіцянка політика
- Народний депутат України
- Заступник голови депутатської фракції "Слуга народу"
- Заступник голови комітету з питань антикорупційної політики
Янченко пообіцяла боротися за доплати з "ковідного" фонду для біологів
Джерело
Результат
12 листопада 2020 року народний депутат на "Українській правді" опублікувала блог "Виплати біологам: Чому держава ''забула'' про працівників, від яких залежить ковідне тестування?", у якому актуалізує питання додаткових виплат біологам, бактеріологам, генетикам та біохімікам – працівникам закладів охорони здоров'я, які працюють на посадах професіоналів з вищою немедичною освітою, а також пропонує вирішення цієї ситуації.
"Для цього моя команда вже розробила проект змін до нормативної бази, зокрема, наказу МОЗ N117, яким пропонуємо внести зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Його необхідно доповнити підрозділом "професіонали в галузі медико-лабораторної справи", посадами спеціалістів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я: біологів, біохіміків, генетиків, бактеріологів, вірусологів, паразитологів, імунологів та мікробіологів-вірусологів", - зафіксовано у блозі.
17 листопада 2020 року на засіданні Верхової Ради Галина Янченко публічно звернулася до прем’єр-міністра з проханням розв'язати проблему виплат біологам та всіх спеціалістів з немедичною вищою освітою, діяльність яких сприяє тестуванню населення.
"Тому я ще раз звертаюся до Вас – все ж таки вирішіть це питання. Внести їх (біологів, бактеріологів, генетиків, біохіміків та інших немедичних спеціалістів, – ред.) в ідентифікатор професій і раз і на завжди закрити це питання", – зафіксовано у відео (0:58 – 1:06).
18 грудня 2020 року Верховною Радою України було прийнято законопроєкт № 4464 про внесення змін до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я), який передбачає можливість надання біологам, мікробіологам, вірусологів, біохімікам, які залучені до тестування на СOVID-19, "ковідних" доплат і надання соціальних гарантій ("за" проголосували 283 депутати). Галина Янченко була ініціатором цього законопроєкту та підтримала його.
26 січня та 2 лютого 2021 року Галина Янченко відзвітувала у своєму Facebook про те, що вона зверталася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та до міністра охорони здоров’я Максима Степанова із вимогою пришвидшити та проконтролювати змінити нормативної бази МОН відповідно до термінів, які передбачені законом № 4464. Її запевнили, що все буде реалізовано вчасно.
Обіцянка отримує статус "виконано", оскільки народний депутат неодноразово актуалізувала питання виплат немедичним працівникам, була ініціатором законопроєкту № 4464 та сприяла його прийняттю, а також продовжувала боротися за фактичну реалізацію цього закону.