Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Позафракційний
  • Член Комітету з питань цифрової трансформації

Соха запевнив, що відкриття ринку землі передбачатиме запобіжники

30 вересня 2019 року народний депутат України Роман Соха запевнив, що відкриття ринку землі передбачатиме колосальну кількість запобіжників, які дозволятимуть купувати цю землю тільки українцям та фірмам, які зареєстровані в Україні. «Багато хто розуміє так: зняли мораторій, завтра землю скупили. Ні, там буде колосальна кількість запобіжників, які дозволятимуть купувати цю землю тільки українцям, фірмам, які зареєстровані в Україні», – сказав депутат (відео 24:34 по 24:57).
Виконано
Сказано 30 вересня 2019 р.

Джерело

  • https://youtu.be/9JLefp4gUIc?t=1470
  • https://www.epravda.com.ua/news/2020/03/31/658713/
  • https://loda.gov.ua/news?id=60246

Результат

31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроект №2178-10 про обіг земель сільськогосподарського призначення, а уже 21 липня 2021 року даний закон набув чинності. Роман Соха голосував «за» ухвалення цього рішення.

Документ передбачає:

Перше. У перші два з половиною роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2024 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки.

Друге. З 1 липня 2021 до 2024 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення. З 1 січня 2024 року купувати землю сільськогосподарського призначення дозволять українським юридичним особам, які створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава чи територіальні громади. Обмеження земель в одні руки - не більше 10 тис. га.

Третє. Продаж державних та комунальних земель заборонено.

Четверте. Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі.

П'яте. Іноземцям заборонено купувати землю, що розташована ближче 50 км від державного кордону України, незважаючи на результати референдуму.

Шосте. Передбачене переважне право орендаря на купівлю. Орендар має можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник.

Сьоме. Мінімальна ціна – не менше нормативної грошової оцінки. До 2030 року.

Обіцянка отримує статус «виконано», оскільки надання права іноземцям купувати землю буде вирішуватись на всеукраїнському референдумі, а сам закон містить ряд запобіжників.