Путін як помічник Залужного. Колонка Леоніда Швеця
Оголосивши мобілізацію, керівництво росії фактично визнало на весь світ і перед власним народом, що українська авантюра зазнає краху. Докладніше – в авторській колонці Леоніда Швеця.
Доктор юридичних наук, Центр політико-правових реформ.
Експерт вважає, що новий законопроєкт, у якому зменшена відповідальність за внесення неправдивих відомостей у декларацію не розв'яже загальної проблеми, бо робота НАЗК залишається заблокованою.
Нові обмеження є спірними, але уряд має вплинути на бізнес, який відмовляється дотримуватися правил, бо їх почнуть ігнорувати всі, вважає експерт.
Перспективи притягнення судді Конституційного суду до відповідальності існують, однак процедура має бути дотримана, вважає експерт.
Мін'юст вже готує законопроєкт, який можна швидко провести через парламент. Суддівське питання доцільно винести в окремий розділ закону про боротьбу з корупцією.
Чи можна розпустити Конституційний суд або відкликати суддів, які мають конфлікт інтересів та що робити з рішенням щодо антикорупційного законодавства.
Запровадження механізму медіації дозволить розвантажити судову систему та вирішувати конфлікти в інший спосіб.
Рівень злочинності в Україні падає й потрібно продовжувати йти шляхом скорочення кількості ув'язнених осіб, але проблеми залишаються, зауважив експерт.
Антикорупційна комісія повторює повноваження інших органів, та її рішення є необов'язковими до виконання, вважає експерт.
Автофіксація на дорогах зменшить кількість порушень ПДР та зменшить рівень травматизму, сказав експерт.
Заяви про полупшення криміногенної обстановки під час карнтину не відповідають дійсності через те, що такі дані не існують.
Оголосивши мобілізацію, керівництво росії фактично визнало на весь світ і перед власним народом, що українська авантюра зазнає краху. Докладніше – в авторській колонці Леоніда Швеця.
Частина росіян образилися на Володимира Зеленського за пропозицію закрити для них кордони, хтось списав пропозицію на стрес, а дехто побачив у ній ознаки того самого українського нацизму.
Дивуватися з того, що більшість росіян вважають за краще не помічати, що залишилися без майбутнього, не доводиться. Величезний народ живе в ілюзорній переконаності, що йому нічого не буде за те, що він влаштував бійню в Європі.
Участь армії КНДР у російсько-українській війні обговорюється останні кілька тижнів. З точки зору Москви формальний привід для такої участі існує – присутність ЗСУ у Курській області.
У той час коли Україна живе війною, занурена в неї всіма думками і почуттями, Росія, яка війну розв'язала і гробить у ній тисячі своїх людей і власне майбутнє, від неї всіляко відгороджується.
Володимир Путін все далі втягує свій народ у м'ясорубку війну. Постачанням західної зброї в Україну він збирається протиставити наступ масами піхоти у стилі Першої світової війни.
Білорусь тепер стає можливою мішенню ядерного удару НАТО, якщо путін вирішить піти ва-банк і почати ядерну війну
На юридичні наслідки ордера МКС очікувати не варто, а от російська пропаганда обов'язково використає цей інфопривід
Децентралізація теплового постачання дозволить уникнути ситуації, при якому виведення з ладу ТЕЦ залишає без опалення ціле місто
Може виникнути питання, що робити з анексованими територіями й це може стати формальним приводом для спроби відмовити Україні
Розміщення ядерної зброї росії на території Білорусі вдарить тільки по Мінську, для України та НАТО абсолютно нічого не зміниться
Попри те, що резолюція не обов'язкова до виконання, з політичної точки зору – це дуже важливий крок