«Немає війни» чи «ні війні»? Колонка Леоніда Швеця
Частина росіян образилися на Володимира Зеленського за пропозицію закрити для них кордони, хтось списав пропозицію на стрес, а дехто побачив у ній ознаки того самого українського нацизму.
На засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську 18 грудня сторони не змогли домовитися щодо обміну полоненими.
Основні домовленості – обмін полоненими всіх на всіх і припинення вогню на Донбасі до кінця року.
Президент Росії Володимир Путін лякає повторенням різанини, як у боснійській Сребрениці, в разі передачі Україні контролю над ділянкою російсько-українського кордону до проведення виборів на окупованому Донбасі.
Президент доручив керівництву Міноборони до кінця 2019 року створити військову поліцію (ВП).
8 листопада цього року Міжнародний суд ООН ухвалив рішення продовжити розгляд позову України проти Росії.
У суботу, 9 листопада, в Петрівському на Донбасі почалося розведення сил і засобів. ЗСУ і бойовики повинні відійти з займаних ними зараз позицій на трьох ділянках: Станиця Луганська, Петрівське та Золоте.
У Росії заявили, що зараз готуватися до зустрічі в Нормандському форматі неможливо, оскільки позиція однієї зі сторін переговорів змінюється.
У Конгресі США вимагають визнати полк Азов терористичною організацією. Відповідну заяву підписали 40 конгресменів.
Глава МЗС України Вадим Пристайко заявив, що нормандська зустріч у листопаді – останній шанс Мінська. За його словами, якщо це не спрацює, доведеться шукати якийсь план Б.
Представник України в ТКГ передав представнику ОБСЄ Мартіну Сайдіку лист, в якому держава погоджується з формулюваннями формули Штайнмаєра.
Частина росіян образилися на Володимира Зеленського за пропозицію закрити для них кордони, хтось списав пропозицію на стрес, а дехто побачив у ній ознаки того самого українського нацизму.
Участь армії КНДР у російсько-українській війні обговорюється останні кілька тижнів. З точки зору Москви формальний привід для такої участі існує – присутність ЗСУ у Курській області.
Дивуватися з того, що більшість росіян вважають за краще не помічати, що залишилися без майбутнього, не доводиться. Величезний народ живе в ілюзорній переконаності, що йому нічого не буде за те, що він влаштував бійню в Європі.
Оголосивши мобілізацію, керівництво росії фактично визнало на весь світ і перед власним народом, що українська авантюра зазнає краху. Докладніше – в авторській колонці Леоніда Швеця.
У той час коли Україна живе війною, занурена в неї всіма думками і почуттями, Росія, яка війну розв'язала і гробить у ній тисячі своїх людей і власне майбутнє, від неї всіляко відгороджується.
Володимир Путін все далі втягує свій народ у м'ясорубку війну. Постачанням західної зброї в Україну він збирається протиставити наступ масами піхоти у стилі Першої світової війни.
Розміщення ядерної зброї росії на території Білорусі вдарить тільки по Мінську, для України та НАТО абсолютно нічого не зміниться
Попри те, що резолюція не обов'язкова до виконання, з політичної точки зору – це дуже важливий крок
Децентралізація теплового постачання дозволить уникнути ситуації, при якому виведення з ладу ТЕЦ залишає без опалення ціле місто
Може виникнути питання, що робити з анексованими територіями й це може стати формальним приводом для спроби відмовити Україні
Білорусь тепер стає можливою мішенню ядерного удару НАТО, якщо путін вирішить піти ва-банк і почати ядерну війну
На юридичні наслідки ордера МКС очікувати не варто, а от російська пропаганда обов'язково використає цей інфопривід