Щоб більше не кортіло. Колонка Леоніда Швеця
У той час коли Україна живе війною, занурена в неї всіма думками і почуттями, Росія, яка війну розв'язала і гробить у ній тисячі своїх людей і власне майбутнє, від неї всіляко відгороджується.
21 лютого Володимир Путін оголосив війну Україні та Сполученим Штатам. Важко сказати, як далеко сягає коріння ненависті господаря Кремля до України.
Володимир Путін у зверненні цілу годину розповідав про історію України та соціально-політичну ситуацію всередині нашої країни. Фактчекінг його промови – у матеріалі.
Визнання Російською Федерацією так званих «ДНР» та «ЛНР» не позбавляє Україну загрози війни.
Здавалося б, тривожні обставини мали б якось за цей час позначитися на внутрішньополітичних розкладах. Але ні, цього не сталося.
Депутати повернулися із вимушених канікул. Протягом тижня Рада прийняла кілька звернень до міжнародної спільноти, закон про індексацію пенсій та віртуальні активи.
«Слово і діло» розбиралося, чому в Україні різко зростають ціни на бензин та які прогнози на майбутнє.
Чи буде введений воєнний стан найближчим часом та як зміниться життя країни за таких обставин - аналізував політолог Олександр Радчук.
Перспективи вступу України до НАТО заблоковані Росією та деякими країнами-членами Альянсу.
Ситуація на Донеччині 17 лютого різко загострилася. Чому це сталося, про що раніше говорили сепаратисти та Кремль, і чого може добиватися Росія – у матеріалі.
День єдності був призначений президентом цілком спонтанно під тиском неприємних обставин. Ідея виділити дату відтепер і назавжди дещо поспішна.
Попри прогнози, сьогодні вночі Росія не вторглася в Україну. У Кремлі запевняють, що взагалі не хочуть війни, а на Заході попереджають, що агресія можлива будь-якої миті.
Думки про нейтралітет: чому шлях «фінляндизації» не спрацює для України – аналізував політолог Олександр Радчук.
Можливе визнання Росією так званих ДНР та ЛНР додасть Україні лише нових проблем, подробиці – у матеріалі.
Володимир Зеленський обіцяв референдум щодо членства України у НАТО. Партія Євросолідарність у програмі обіцяла сприяти отриманню ПДЧ вже у 2023 році.
Воєнний стан в Україні можна запроваджувати у разі збройної агресії або загрози нападу. Хто це може зробити та які обмеження для населення можуть бути – у матеріалі.
Загроза вторгнення Росії може допомогти Україні поглибити двосторонню співпрацю зі США, особливо у сфері безпеки.
Політична конкуренція посилюється – рейтингами провладних та опозиційних партій планують поласувати численні позапарламентські політичні сили. Які шанси мають останні – дізнавався політолог Олександр Радчук.
Зусиллями Росії, що втратила береги, і Україна починає все більше сприйматися на Заході якщо не як частина Європи, то як країна, від добробуту якої Європа безпосередньо залежить.
Учасники Нормандського формату знову ні про що не домовилися, але відмовлятися від спілкування не збираються.
Володимир Зеленський у процесі виконання 45 програмних обіцянок. У матеріалі Слово і діло – як справи з кожною з них.
Невдача з переїздом із Банкової не перебила у Володимира Зеленського смак до великих проєктів. Тепер є Велике будівництво, Велика реставрація, ковідна тисяча. Але свист мільярдів перетворився на звичний звуковий фон.
Керівник Чеченської республіки Рамзан Кадиров демонструє все більшу самостійність від центральної влади Російської Федерації.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко став частіше погрожувати війною не лише Україні, але й НАТО. Яка роль білоруського диктатора у посиленні ескалації – дізнавався політолог Олександр Радчук.
Під яким приводом Росія може вторгнутися в Україну, сценарії можливого вторгнення та попередні оцінки втрат під час війни – у матеріалі Слово і діло за даними західних ЗМІ.
Хто і як може витратити тисячу за вакцинацію на ліки, на які послуги тисячу можуть витратити підлітки – у матеріалі.
Ризик повномасштабної агресії з боку Росії все частіше підштовхує до переформатування Мінських угод. Чим небезпечні такі сценарії – дізнавався політолог Олександр Радчук.
Виборці чекають від політиків демонстрації підвищеної етичної гігієни, принципового небажання тиснути руку всім підряд.
Туреччина та Україні підписали угоду про зону вільної торгівлі. Що вона передбачає та оцінки експертів, читайте у матеріалі.
Документи, які підписали Україна та Туреччина, можуть сильно не сподобатися Кремлю, детальніше читайте у матеріалі.
У деяких країнах Європи, незважаючи на високий рівень захворюваності на коронавірус, скасовують або послаблюють карантин.