Важливим є те, що позиція України стала жорсткішою з цього приводу.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента», політолог Олександр Леонов, аналізуючи заяви західних лідерів і канцлера Німеччини про необхідність рішучих кроків з боку України щодо виконання політичної частини «Мінська».
«Заяви західних партнерів зараз – гра. Свідченням цьому є рішення Європарламенту про заборону їхнім депутатам здійснити візит до зони АТО. Це чітко показує, що Євросоюз насправді розуміє, що безпека в нас на низькому рівні», – міркує Леонов.
З іншого боку, додав він, якщо так необхідно провести вибори, то в Мінських угодах якраз зазначено, що вони мають пройти за участю міжнародних структур.
«Фактично, це відповідь на питання, хто з представників ЄС поїде в окуповану частину контролювати вибори. Очевидно, охочих знайдеться мало. Відповідно, це вже само по собі ставить знак питання, навіть без урахування інших складових», – пояснює політолог.
На його думку, ситуація досить патова, але головне питання в тому, чи будуть продовжуватися санкції навіть не стільки ЄС, скільки США.
«Саме американські санкції ширші, ніж європейські. Якщо США запрваджують санкції, то вони стосуються не лише тих компаній, проти яких спрямовані, а й осіб компаній третіх країн, які їх порушують. Фактично, якщо в Європі почнуться зрушення щодо санкцій, то очікувати напливу компаній, які кинуться до РФ, не можна, тому що вони також можуть потрапити під санкції США», – проаналізував Олександр Леонов.
Як відомо, минулого тижня в ході свого візиту в Україну глави МЗС Німеччини та Франції заявили, що після «режиму тиші» Україна має перейти до внесення змін до Конституції.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»