Проголосувати за звільнення суддів, більшість з яких ще кілька років тому знущалися з активістів Євромайдану, прийшли геть не всі народні обранці – зареєструвалося лише 264 нардепи. При цьому ключові гравці – БПП та НФ – самі не не змогли забезпечити стовідсоткову явку.
Про це в ексклюзивному матеріалі «Слова і Діла» «Коаліційний стоп-кран. Чи вдасться парламентській більшості втримати хиткий баланс?» розповів політичний експерт Олександр Радчук.
«Депутати від «Народного фронту», які прийшли на засідання, часто утримувалися від голосування, а представники БПП час від часу залишали сесійну залу. При цьому показово, що серед незадоволених діями своїх колег із коаліції з БПП були саме представники «Народного фронту», – констатував експерт.
«Спікери цієї політичної команди хоч і заявляють про єдність із найбільшою пропрезидентською фракцію, проте дедалі частіше демонструють норов», – зауважив він.
За словами Радчука, експерти подейкують, що така «сміливість» пов’язана з необхідністю «фронтовиків» відновлювати власні рейтинги. І, скоріш за все, вже не в рамках проекту «Народний фронт».
«Нещодавно стало відомо про старт нової політичної сили «азовця» Андрія Білецького, якого пов’язують тісні відносини з одним із засновників «Народного фронту» – міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим», – повідомив експерт.
Крім того, хиткість коаліції засвідчує наразі неоднорідність самого БПП, який після поступового падіння рейтингів Президента стає безперспективним майданчиком для побудови подальшої політичної кар’єри деякими народними обранцями.
Детальніше читайте в авторському матеріалі Олександра Радчука «Коаліційний стоп-кран. Чи вдасться парламентській більшості втримати хиткий баланс?».
Нагадаємо, протягом більш ніж чотирьох годин депутати таки назбирали голоси й звільнили 29 суддів із 33, які порушили присягу.
Серед звільнених – п'ять суддів, які ухвалювали рішення проти активістів Євромайдану.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»