Німеччина призупинила прийом біженців за програмою ООН

Читать на русском
Уряд Німеччини запровадив тимчасову заборону на прийом біженців за програмою ООН. Українських громадян це рішення не торкнеться.
Фото: Hannes P Albert/dpa

Уряд Німеччини запровадив тимчасову заборону на прийом біженців за програмою ООН. Українських громадян це рішення не торкнеться.

Про це повідомляє Welt, посилаючись на міністерство внутрішніх справ країни та Управління у справах біженців ООН.

Як у світі змінювалася кількість біженців та внутрішніх переселенцівУ 2022 році у світі налічувалося 35,3 млн біженців та 62,5 млн внутрішніх переселенців. На інфографіці – як змінювалась їхня кількість останні 30 років.

Зазначається, що питання міграції зараз активно обговорюється у рамках коаліційних переговорів між ХДС, ХСС та СДПН. Усі сторони домовилися, що в найближчий період не повинно бути ухвалено жодних зобов'язань щодо прийому нових осіб за програмою ООН.

Процедури будуть призупинені як мінімум доти, доки новий федеральний уряд не прийме відповідного рішення. В якості винятку будуть допускатися лише випадки, коли розгляд вже перебуває на просунутій стадії.

В Управлінні ООН у справах біженців припускають, що новий федеральний уряд все ж таки продовжить цю програму. Там зазначили, що минулого року Німеччина стала третьою за кількістю схвалених заявок після США та Канади, ухваливши близько 5000 мігрантів. Йдеться про біженців із Туреччини, Єгипту, Йорданії, Кенії, Лівії, Руанди та деяких інших країн.

При цьому програма не стосується громадян України, які в'їжджають до країни. Вони отримують притулок або статус біженця за іншою процедурою.

Нагадаємо, у грудні Німеччина та низка інших країн ЄС призупинили надання притулку громадянам Сирії у зв'язку зі зміною режиму в цій країні.

Також повідомлялося, що європейські політики готуються до нової хвилі українських біженців у разі загострення війни та припинення військової підтримки США.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: