Збільшення мінімальної заробітної плати в Україні до 3,2 тис. грн із 1 січня 2017 року сприятиме відновленню купівельної спроможності домогосподарств.
Таку думку висловив керівник аналітичного підрозділу групи ICU Олександр Вальчишен у коментарі агентству УНІАН, передає «Слово і Діло».
«Збільшення мінімальних зарплат із 2017 року ми оцінюємо як позитивний крок, яким уряд намагається переламати тенденцію останніх двох років, коли питома вага заробітної плати в структурі доходів ВВП знизилася до історичного мінімуму – 38,3% в третьому кварталі 2016 року. Водночас питома вага прибутку суб'єктів господарювання всіх форм власності перебуває на максимумі – 45%», – сказав Вальчишен.
За його словами, до економічної кризи 2014-2015 років ця пропорція була 54% на 36% відповідно.
«Тобто в 2014-2015 роках відбувалося подвійне стискання – скорочення обсягів номінального ВВП і одночасно скорочувалася й та частина, що припадала на заробітні плати», – пояснив він.
Як повідомлялося раніше, за листопад 2016 року загальна заборгованість із зарплати в Україні збільшилася на 2,4% або 42 мільйони гривень і досягла 2,004 мільярда гривень, повідомили в Державній службі статистики.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Кабмін буде штрафувати представників бізнесу, які не підвищать мінімальну зарплату з 1 січня.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»