Візовий режим з РФ слід було запроваджувати ще 2014 року. Влада запізнилася з цим рішенням, як і з забороною російських соцмереж.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Василій Яблонський, оцінюючи намір народних депутатів запровадити візовий режим з РФ.
«На тлі позитивного рішення Євросоюзу щодо безвізового режиму для України вітчизняній владі значно простіше повернутися до питання візового режиму з РФ. Очевидно, значною мірою це символічний крок, який продемонструє остаточний перехід Києва на шлях геть від Москви. Гасло класика актуальне й сьогодні», - зауважив політолог.
Безумовно, штучні бар'єри приносять мало користі, але питання безпеки зараз диктують ухвалення саме таких заходів, додав експерт.
«Якщо йдеться про поїздки декілька разів на рік – отримати візу не проблема. Більша проблема буде для заробітчан, тих, хто має гарну роботу в РФ. Росія – вельми корумпована країна, тому очевидно, що для отримання візи чи дозволу на перебування там люди рано чи пізно знайдуть обхідні шляхи. Це буде складніше бюрократично, дорожче, але не критично», - міркує він.
На його погляд, двоякою може бути реакція РФ на можливе введення Україною віз.
«З одного боку, адекватний крок Росії у відповідь – запровадити дзеркальні заходи. З іншого, РФ може не вводити плату за свою візу, аби показати своє ставлення до українських громадян, а насправді щоб створити вигідну для Кремля картинку», - резюмував Василій Яблонський.
Відзначимо, у фракції БПП повідомили, що ВР може повернутися до питання запровадження віз із РФ у четвер. У Кремлі заявили, що для України такий крок матиме «негативний ефект».
В яких містах прихильників введення візового режиму найбільше, а де ініціатива користується найменшою популярністю – «Слово і Діло» з'ясувало в матеріалі «В яких регіонах України підтримують візовий режим з Росією?»
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»