Народний депутат Борислав Розенблат вів свої справи таким чином, що складалося враження, ніби він не залежить ані від орієнтованої на Банкову частини фракції БПП, ані від єврооптимістів.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Олексій Якубін, оцінюючи затримання і розслідування в ході «бурштинової справи».
«Розенблат вів доволі незалежну політику в питаннях, пов'язаних з видобутком бурштину, і схемами, які функціонують довкола цього. Тому, мабуть, і було вирішено його «здати», - констатував Якубін.
«Зі свого боку, НАБУ і САП важливо показати результат на тлі відсутності прогресу у справах Насірова і Мартиненка, оскільки щодо усуненого очільника Фіскальної служби є певні внутрішньоелітні домовленості, а Мартиненко, напевне, занадто великий важковаговик для антикорупційних структур. Виходить, саме «справа Розенблата» дає змогу повернути в інформаційне поле тему результативної боротьби з корупцією. Тим більше що тема нелегального видобутку бурштину на слуху вже кілька років», - продовжив політолог.
На його погляд, Розенблат опинився між двома вогнями.
«Він розсварився, умовно кажучи, з «групою Березенка» (Сергій Березенко – голова фракції БПП у парламенті – Ред.), і водночас не є «своїм» для єврооптимістів. Тому НАБУ буде ним займатися, тим паче що БПП поки не демонструє бажання його захищати», - міркує Якубін.
Експерт підкреслив, що затримання і викриття не випадково сталися саме зараз.
«Президент України вирушив на зустріч зі своїм американським колегою. Під його візит потрібно було створити картинку про те, що антикорупційні організації працюють і борються з корупцією навіть у середовищі депутатів з його фракції», - зазначив він.
За словами аналітика, перспективи розслідування і зняття недоторканності з депутатів Розенблата й Полякова неоднозначні.
«У коаліції є проблеми з кількістю голосів. Можливо, будуть спроби внести до ВР постанову щодо зняття з Розенблата і Полякова депутатського імунітету, але сумнівно, що за це зараз проголосують. Президентській фракції все ж потрібні ці два голоси, які при певних обставинах можуть виявитися вирішальними», - пояснив Олексій Якубін.
Нагадаємо, наразі відомо про затримання шістьох фігурантів так званої «бурштинової справи», до якої причетні народні депутати Борислав Розенблат і Максим Поляков.
Які справи розслідувало Національне антикорупційне бюро і що з цього вийшло – «Слово и Діло» з'ясувало в матеріалі «Дворіччя НАБУ. Про таке ми мріяли?»
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»