Росія від початку прорахувалася з Кримом: світове співтовариство відреагувало несподіваним для російської сторони чином - засудженням та невизнанням анексії. Більше того, провідні країни світу запровадили проти Кремля жорсткі санкції.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Михайло Дяденко, оцінюючи визнання керівництвом Кремля того, що ситуація на півострові та, зокрема, в Севастополі складна.
«По-перше, в РФ крім Криму багато міст, які потребують фінансування. Тим більше, економічні санкції сильно вдарили по російській економіці (незважаючи на те, що повний ефект буде помітний у середньостроковій перспективі). В умовах, коли російська економіка слабшає, і без того потребує додаткових прибутків, розвивати Крим ніхто не буде», – констатує він.
«По-друге, як правило, в державах, де слабка демократія, слабкий рівень громадського контролю за розподілом фінансів, в першу чергу кошти крадуться та просто не доходять, або доходять самі лише крихти до одержувачів», – каже політолог.
Експерт додає, що такий розклад веде до одного: скільки б, навіть за оптимістичних прогнозів, не виділили коштів на Крим, значна частина цього фінансування буде розкрадена.
За його словами, Крим і Севастополь зокрема чекають важкі в економічному плані часи.
«Хоч як би звучало, але тим, хто голосував за приєднання до Росії, добровільно або вимушено, доведеться змиритися з таким становищем. Крим у нинішніх умовах ніколи не буде визнаний світом, а отже санкції не знімуть, тобто РФ буде під пресом у питанні Криму. Процвітаючим, Крим може стати тільки якщо якимось чином колись питання анексії вирішиться мирним шляхом», – аналізує Дяденко.
Нагадаємо, минулого тижня повідомлялося, що Крим може залишитися без світла.
Як зараз живуть кримчани, «Слово і Діло» з'ясувало в матеріалі «Як змінилася економіка Криму за три роки анексії».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»