Міністерство освіти та науки запланувало у 2018 році провести експеримент зі вступу до вишів зі складання ЗНО з іноземних мов.
Про це повідомила очільниця відомства Лілія Гриневич у четвер, 3 серпня, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Українську правду».
Вона нагадала, що цього року, як і минулого, обов’язкове ЗНО складали вступники на магістратуру з «Права». В 2018 році обов’язкове ЗНО складатимуть також вступники на магістратуру з «Міжнародного права».
Цього року один з блоків тестування на ЗНО з права – це іноземна мова. Так, цей блок складає 16 тисяч 606 вступників, зокрема: німецьку – 747, французьку – 139, англійську – 15 тис. 720 осіб.
286 вступників звільнені від написання тесту з іноземної мови, адже мають мовний сертифікат міжнародного зразка.
З наступного року відомство також проведе експеримент для вступу за результатами ЗНО з іноземних мов (або англійської, або німецької, або французької, або іспанської) на спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика» та «Сфера обслуговування».
«У 2018 році це буде лише експеримент для окремих ВНЗ, а з 2019 року, якщо все вдасться, ця система буде запроваджена на території всієї України», – зазначила Гриневич.
Вона додала, що ЗНО є ефективним запобіжником проти корупції під час вступу до ВНЗ, однак його неможливо запровадити на вступ для всіх спеціальностей магістратури.
Також Гриневич розповіла, що в 2017 році вступна кампанія пройшла у відведені терміни, але були проблеми з її проведенням.
Крім того, Міносвіти пропонує в новому законі про освіту зобов'язати шкільні благодійні фонди, куди батьки учнів здають гроші на ремонт, звітувати про витрачені кошти.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»