На заході України СБУ викрила групу людей, що допомагали перетинати кордон за біометричними паспортами особам, яким заборонено виїзд.
Про це повідомляє прес-центр СБУ у Facebook, передає «Слово і Діло».
«Служба безпеки України викрила протиправну діяльність групи мешканців Івано-Франківської і Закарпатської областей, які виготовляли підроблені ID-картки для перетину кордону для осіб, яким заборонено в’їзд за біометричними паспортами», - зазначили у Службі безпеки.
Там розповіли, що зловмисники формували для замовників пакет підроблених документів про нібито проживання в 30-кілометровій прикордонній зоні на чужі прізвища. На підставі них виробляли ID-картки учасників малого прикордонного руху – міжурядової угоди, що дає мешканцям можливість вільного перетину кордону без перевірки відбитків пальців.
«Такі послуги користувалися попитом серед осіб, які втратили право на в’їзд у країни ЄС через перевищення терміну перебування або працевлаштування без візи», - йдеться в повідомленні.
Окрім того, кажуть у прес-центрі, зловмисники виготовляли ID-картку з тим же фото, але вже на ім’я громадянина однієї з країн ЄС, що давало право власнику пересуватися всередині Євросоюзу в обхід 90-денного терміну, обумовленого безвізовим режимом.
Набір карток зловмисники оцінювали у 1,5 тисячі євро.
Одного з учасників групи правоохоронці затримали при передачі замовнику готового пакету документів неподалік залізничного вокзалу в Івано-Франківську.
«У 26-річного місцевого жителя вилучено 39 тисяч гривень – другу частину суми, яку він отримав за підроблені ID-картки. При обшуку виявлено також ID-картку на його власне ім’я та підготовані картки для інших замовників», - заявляє СБУ.
Порушено кримінальне провадження за незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Готується повідомлення про підозру затриманому та іншим учасникам групи.
Раніше повідомлялося, що біометричні паспорти в Україні виготовляють у три зміни без вихідних.
Також зазначимо, депутати пропонують саджати росіян за незаконний перетин українського кордону.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»