У самопроголошеній «ЛНР» розгорівся конфлікт між місцевими «силовиками» й ватажком «республіки». Центр Луганська оточений озброєними «зеленими чоловічками», частина з яких мали білі пов'язки, а частина – форму так званого «МВС ЛНР». Прибула колона на допомогу й із «ДНР». ЗМІ писали про втечу Плотницького, хоча, як виявилося, ватажок бойовиків залишився в Луганську. Заплутаний сюжет конфлікту говорить про те, що боротьба за владу в «ЛНР» між місцевими князьками триватиме.
Про це в ексклюзивному матеріалі «Прибрати Коливана. Три варіанти розвитку подій у незаконній «ЛНР» для «Слова і Діла» розповів журналіст, військовий експерт Денис Попович.
«Ігор Плотницький («Коливан»), якого російські куратори поставили на чолі «ЛНР» у серпні 2014 року, до війни був чиновником середньої руки в Луганській обласній інспекції з питань захисту прав споживачів», – нагадав Попович.
Він зазначив, що будучи вже на посаді в «ЛНР», Плотницький активно проводив акції із зачистки «ідейних» польових командирів, які не бажали йому підкорятися.
«Наприклад, ліквідацію Олександра Бєднова («Бетмена») 1 січня 2015 року структури Плотницького визнали «офіційно», а ось розправи над іншими одіозними бойовиками – Олексієм Мозговим та Павлом Дрьомовим, як правило, звалювали на «українських диверсантів», – уточнив він.
«Особлива напруга між Плотницьким і силовим агрегатом проявилася в серпні 2016 року, коли на ватажка «ЛНР» у Луганську скоїли замах, у результаті якого Плотницький був поранений. Саме цей інцидент він використовував у своїх цілях, а точніше, з метою знищення противників. Вже у вересні заявили про спробу «перевороту», а підозрюваними оголосили колишнього «прем'єр-міністра» незаконної «ЛНР» Геннадія Ципкалова та «заступника міністра оборони» Віталія Кисельова. В результаті Ципкалова знайшли повішеним у своїй камері, а Кисельова «засудили» на 20 років позбавлення волі», – продовжив експерт.
За його словами, за рік історія з «держпереворотом» отримала продовження в конфлікті з головою «МВС ЛНР» Ігорем Корнетом.
«На його адресу посипалися публічні звинувачення в захопленні чужої власності – будинку, який Корнет зайняв ще в 2014 році. Потім Плотницький заявив про звільнення Корнета, пояснивши це порушенням проти «міністра» кримінальної справи. Однак Корнет уперся, що й призвело до відкритої фази конфлікту», – додав Попович.
Своєю чергою Корнет звинуватив частину оточення Плотницького у фабрикації «держперевороту» та вбивстві Геннадія Ципкалова, нагадав він.
Під час конфлікту з'явилися відомості про втечу Плотницького до РФ і повний контроль над містом Корнета, наголосив журналіст, посилаючись на російського волонтера.
Крім того, втечу підтвердили й у МВС України, підкреслив фахівець.
«Як з'ясувалося згодом, Плотницький залишився в Луганську. Сепаратистські ЗМІ розмістили відеоролик бесіди ватажка «ЛНР» з керівництвом «МНС» та, судячи з усього, з новопризначеним головою «МВС», – пояснив Попович.
На його думку, на відео Плотницький виглядав виснаженим, але все ж заявив, що «з Корнетом пора закінчувати», тому що він зробив велику помилку, коли вирішив здійснити «державний переворот».
При цьому експерт не виключив, що Плотницкий міг виїжджати до РФ, але не з метою втечі, а щоб уберегти сім'ю, оскільки, за деякими даними, найближчі його родичі вивезені до Воронежа.
За словами Поповича, є ще один варіант розвитку подій – наприклад, якщо Плотницький повернувся до Луганська в ролі такого собі зіц-голови.
«З іншого боку, якщо врахувати, скільки крові пролито, щоб утримати владу, навряд чи Плотницький погодився б на цю роль», – додав експерт.
На його переконання, не виключений також варіант зміщення Плотницького та зміни керівництва в «республіках».
«Якщо це так, то в РФ просто створили ґрунт, щоб прибрати Плотницького чужими руками. А ось заміна ватажка може стати ще однією картою в торгах щодо Донбасу», – резюмував Денис Попович.
Докладніше читайте в матеріалі «Прибрати Коливана. Три варіанти розвитку подій у незаконній «ЛНР».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»