Болгарія вирішила не продавати Україні два російських реактори для АЕС

Читать на русском
Уряд Болгарії вирішив, що два реактори АЕС Белене не будуть продавати Україні, як планувалося раніше. Їх хотіли придбати для Хмельницької АЕС.
Фото: Envato

Болгарія не продаватиме Україні реактори АЕС «Белене», які мали використати для добудови Хмельницької АЕС.

Про це повідомив віцепрем'єр, голова Болгарської соціалістичної партії (БСП) Атанас Зафіров, повідомляє Forbs.

Буде потужнішою, ніж Запорізька: що відомо про будівництво енергоблоків на Хмельницькій АЕСНа Хмельницькій АЕС планують збудувати ще чотири енергоблоки. Що відомо про проєкт – на інфографіці.

За словами Зафірова, це рішення підтримали всі партнери в уряді.

Політик пояснив, що обладнання з АЕС «Белене» не буде продано Україні, оскільки це ставить під питання реалізацію ще одного ключового для енергетики Болгарії проєкту – будівництво двох нових блоків АЕС «Козлодуй» (наприкінці 2024 року «Козлодуйська АЕС – Нова Потужність» підписала контракт з американським консорціумом Westinghouse та південнокорейською компанією Hyundai Engineering & Construction на будівництво 7-го та 8-го блоків електростанції).

Зафіров додав, що реактори не продаються, але є ключовим активом для Болгарії та частиною її енергетичної незалежності, пише портал btvnovinite.

«Ми стали свідками того, як у всьому світі зростає ціна на електроенергію. Світ перебуває у стані постійної енергетичної невизначеності, і в цій ситуації атомна енергетика продовжує залишатися найнадійнішим і найстабільнішим джерелом – дешевим та передбачуваним. Все у наших руках – у нас є майданчик, у нас є реактори, у нас є персонал», – заявив політик.

Нагадаємо, у лютому Верховна рада підтримала купівлю у Болгарії двох російських реакторів, призначених для будівництва АЕС «Белене». Обидва реактори мали бути використані для будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Вартість угоди оцінювалася приблизно у 600 мільйонів євро.

Ще у 2006 році Росатом виграв міжнародний тендер на будівництво двох енергоблоків ВВЕР-1000 на АЕС Белене у Болгарії, але через три роки проєкт було зупинено. У 2012 році Болгарія відмовилася від будівництва станції та заявила, що готова продати реактори Україні.

Хмельницька АЕС зараз має два реактори. За проєктом станція має бути чотириблоковою, але третій та четвертий енергоблоки збудували лише частково. Енергоатом хоче завершити будівництво двох енергоблоків. Якщо план вдасться реалізувати, то загальна потужність Хмельницької АЕС перевищить 6000 МВт, вона стане найбільшою у Європі.

При цьому Енергоатом, за домовленостями з Болгарією, мав викупити реактори до березня або квітня 2025 року.

На нашій інфографіці можна побачити все, що відомо про будівництво енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: