Затримано керівництво оборонного заводу , яке поставило до ЗСУ браковані міни

Читать на русском
Посадовці оборонного заводу поставили на фронт понад 120 тисяч непридатних мінометних пострілів, їх затримали.
фото СБУ

Правоохоронці повідомили про підозру двом посадовцям оборонного заводу у Дніпропетровській області та двом спільникам, які поставили на фронт понад 120 тисяч непридатних мінометних пострілів.

Про це повідомила пресслужба СБУ та Офіс генерального прокурора.

Виробник повністю замінив партію бракованих мін для ЗСУ – МінстратегпромОстаточна кількість проблемних мін, які потрапили до ЗСУ, становить 39 455 штук. Їх всі замінили.

За даними «Слово і діло», йдеться про генерального директора Павлоградського хімзаводу Леоніда Шимана та його першого заступника Олексія Кириченко.

«За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора повідомлено про підозру генеральному директору оборонного заводу, його першому заступнику, а також начальнику групи контролю якості військового представництва Міноборони України і екскерівнику цього представництва», – йдеться у повідомленні.

За інформацією прокуратури, їм інкримінується перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, яке призвело до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 КК України).

За даними слідства, у 2024 році керівництво оборонного заводу на Дніпропетровщині уклало договір про виготовлення боєприпасів для ЗСУ з Агентством оборонних закупівель.

Підприємство мало поставити війську оптові партії 120-мм мінометних пострілів на понад 11 млрд грн.

«Згідно висновків експертизи під час виробництва снарядів використовувалася суміш порохів, один з яких не призначений до використання в зарядах до 120 мм мінометних пострілів, що призвело до нестабільної роботи усього порохового заряду», – наголошується в повідомленні.

Крім того, як зазначають у прокуратурі, капсулі-запалювачі були з дефектом, що призводило до осічок.

При цьому підозрювані, розуміючи зазначені проблеми, не зупинили виробництво для того, щоб отримувати прибуток від державного замовлення. Водночас залучені до схеми посадовці військового представництва не здійснили належного контролю за якістю продукції та внесли неправдиві відомості до звітної документації, зазначили в ОГП.

В результаті військовослужбовцям ЗСУ поставили понад 120 тисяч непридатних для використання пострілів, які були відкликані з лінії фронту.

Правоохоронці затримали підозрюваних, зараз вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Нагадаємо, восени 2024 року ЗСУ отримали партію неякісних мін калібру 120 мм, вироблених на підприємстві Укроборонпрому. ДБР відкрило кримінальне провадження, а Міноборони розпочало перевірку.

Тоді голова Мінстратегпрому заявив, що з партії у 54 тисячі 120-мм мін близько 24 тисячі підлягають поверненню. За словами міністра стратегічних галузей промисловості Германа Сметаніна, причина була в імпортному пороху. Міни вирішили замінити.

Сьогодні стало відомо, що український завод-виробник повністю замінив браковані міни для Збройних сил, таких було майже 39 500.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: