Виробник повністю замінив партію бракованих мін для ЗСУ – Мінстратегпром

Читать на русском
Остаточна кількість проблемних мін, які потрапили до ЗСУ, становить 39 455 штук. Їх всі замінили.
фото Володимир Зеленський/Telegram

Український завод-виробник повністю замінив браковані міни для Збройних сил, таких виявилося майже 39 500. Також на заводі покращили технологію виробництва.

Про це повідомили у Міністерстві стратегічних галузей промисловості у відповідь на запит ЕП.

Неякісні міни для ЗСУ: Сметанін заявив, що причина в імпортному порохуБрак у мінах для ЗСУ був через позаштатне спрацьовування пороху, закупленого за кордоном, заявив глава Мінстратегпрому.

«Остаточна кількість проблемних мінометних пострілів, поставлених одним з державних підприємств, становила 39 455 штук. Їх усі замінили за рахунок виробника в рамках гарантійних зобов’язань», – сказано у повідомленні.

У міністерстві уточнили, що заміна бракованих мін відбувалася поетапно щомісяця, починаючи з грудня 2024 року. Паралельно завод відвантажував боєприпаси за контрактами.

«Внесено зміни до конструкції мінометних пострілів, вдосконалено технологію виробництва та посилено контроль за якістю виробів. Нові партії мінометних пострілів калібру 120 мм виготовлені за зміненою технологією, пройшли ряд випробувань, зокрема у військах», – додали у Мінстратегпромі.

Водночас у рамках двох кримінальних проваджень триває слідство щодо осіб, які можуть бути винними у постачанні неякісних боєприпасів ЗСУ восени минулого року.

Нагадаємо, восени 2024 року ЗСУ отримали партію неякісних мін калібру 120 мм, вироблених на підприємстві Укроборонпрому. ДБР відкрило кримінальне провадження. Міноборони розпочало перевірку.

Тоді голова Мінстратегпрому заявив, що з партії у 54 тисячі 120-мм мін близько 24 тисячі підлягають поверненню. За словами міністра стратегічних галузей промисловості Германа Сметаніна, причина була в імпортному пороху. Міни вирішили замінити.

У січні Сметанін повідомляв, що на фронті ще триває заміна понад 30 тисяч бракованих мін.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: