Від дій співробітників правоохоронних органів щодо активістів Майдану в 2013-2014 роках визнані потерпілими 1800 осіб.
Як інформує «Слово і Діло», про це сьогодні на відкритті виставки пам'яті Героїв Небесної Сотні в Києві заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає УНН.
«Ми маємо 1800 постраждалих осіб, визнаних в цьому статусі, чекаючи перших вироків. Є 412 вручених і оголошених в юридичному сенсі підозр. З них 48 високопоставлених чиновників тієї влади, 208 правоохоронців. Серед них - 27 слідчих, які знущалися над законом і учасниками мирних демонстрації, 20 прокурорів і 16 суддів. До судів направлено 161 обвинувальний акт щодо 252 осіб. За результатами судового розгляду визнано винними 50 осіб. З них 43 отримали звинувачувальні вироки», - сказав Луценко.
За його словами, це перші результати, де судові процеси були відносно короткими.
«Головне зараз відбувається в судах, де розглядаються справи щодо виконавців злочинних наказів. В першу чергу спецпідрозділи «Беркут», «Чорної сотні» та інших осіб, тих сумнозвісних подій. Ці суди не можуть бути швидкими, якщо ми хочемо справедливих і законних рішень. Ми повинні набратися терпіння і пройти всі процедурні процеси ... Справи про вбивства - це справи, як правило, декількох років», - зазначив Луценко.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що злочини проти Майдану не мають терміну давності, а злочинці не заховаються навіть у Росії.
Також глава держави підписав закон про призначення дострокових пенсій членам сімей, загиблих на Майдані Незалежності в Києві в лютому 2014 року.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»