Детективи Національного антикорупційного бюро перевіряють дії посадові осіб головного управління Держгеокадастру в Київській області та Національної академії аграрних наук України за фактами зловживання владою, в результаті яких з державної власності вибули земельні ділянки загальною площею близько 100 гектарів.
Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».
За версією слідства, чиновники НААН за попередньою змовою з посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, без відома Кабінету міністрів і відповідного узгодження Верховної Ради ухвалили рішення, в результаті яких у період із 2012 до 2016 року з державної власності в приватну власність вибули земельні ділянки державного підприємства «Дослідне господарство «Чабани» Національного наукового центру «Інститут землеробства» НААНУ, віднесені до особливо цінних земель загальною площею близько 100 га.
Один із таких епізодів датований 2013 роком, коли президія НААН надала згоду на припинення права користування земельною ділянкою «Чабанів» площею 15,12 га та передачу зазначеної ділянки до земель запасу Києво-Святошинського району Київської області. При цьому в постанові конкретно вказана мета отримання – надання земельних ділянок під індивідуальне садівництво працівникам держпідприємства, апарату президії НААН, Служби безпеки України, що суперечить принципу права кожного громадянина України отримати у власність земельну ділянку відповідно до норм безоплатної передачі.
Того ж року директором «Чабанів» надіслана до главку Держземагентства в Київській області заява про добровільну відмову від вищевказаної земельної ділянки. У 2014 році наказами Держземагентства за рахунок вилучених 15,12 гектара землі сформовані 144 земельних ділянки. У 2014 році шістьма невідомими зареєстровано право власності на деякі ділянки й видані довіреності на ім'я ще однієї особи на здійснення представництва з питань відчуження зазначених земельних ділянок. Ці доручення були зареєстровані приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.
Детективи просили надати тимчасовий доступ до документів зазначеного нотаріуса, а саме нотаріальних справ з оформленням довіреностей шістьох невідомих на одну особу. Суд задовольнив клопотання.
Нагадаємо, НАБУ завершило розслідування справи паливних схем у Міністерстві оборони.
Раніше до Бюро передали справу про розтрату грантових грошей чиновником Київської ОДА.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»